Linksys wraca na rynek MSP

Gdy Belkin przejmował od korporacji Cisco na początku br. oddział Linksys, ten miał swojej w ofercie wyłącznie rozwiązanie sieciowe dedykowane użytkownikom domowym. Taka była polityka firmy Cisco. Belkin daje obecnie sygnały, że pod jego rządami Linksys będzie produkować również rozwiązania sieciowe przeznaczone dla sektora MSP.

Linksys przez ponad 20 lat oferował rozwiązania dedykowane rynkowi MSP. Były to głównie przełączniki i routery zdolne obsługiwać sieci składające się z pięciu do stu stanowisk pracy.

Belkin ma obecnie w ofercie produkty sieciowe klasy konsumenckiej, jednak pierwsze rozwiązanie firmy Belkin, firmowane marką Linksys, dedykowano rynkowi konsumenckiemu. Chodzi o bezprzewodowy router oznaczony symbolem EA6900.

Szefowie Belkin zapowiadają, że już wkrótce w ofercie firmy pojawią się produkty Linksys przeznaczone dla MSP. Pierwsze rozwiązanie ma wejść na rynek pod koniec br., a następne produkty będą się pojawiać sukcesywnie przez cały 2014 r. Do łask ma też wrócić oprogramowanie Network Magic, przejęte swego czasu przez Linksys razem z firmą Pure Networks.

Na styczeń 2014 r. Belkin zapowiada kolejne produkty Linksys dla MSP. Mają to być kamery IP, rejestratory obrazów wideo oraz jeszcze większe przełączniki, zawierające do 52 portów Ethernet oraz wpierające technologię PoE (Power-over-Ethernet). Pod koniec 2014 r. w ofercie firmy Belkin pojawią się pierwsze rozwiązania Linksys dedykowane chmurze obliczeniowej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200