Lindows nabiera kształtów

Firma Lindows udostępniła kolejną wersję beta systemu operacyjnego, pozwalającego na uruchamianie aplikacji zarówno linuksowych, jak i stworzonych z myślą o systemie Windows.

Firma Lindows udostępniła kolejną wersję beta systemu operacyjnego, pozwalającego na uruchamianie aplikacji zarówno linuksowych, jak i stworzonych z myślą o systemie Windows. W nowej wersji testowej położono nacisk głównie na ułatwienie instalowania aplikacji oraz na przeglądanie i drukowanie dokumentów, zapisanych w formatach "nielinuksowych".

Lindows wyposażony został w mechanizm "Click-N-Run". Umożliwia on zautomatyzowane pobieranie i instalowanie oprogramowania oraz udostępnia zestaw przeglądarek plików, odczytujących dokumenty w formatach Worda, Excela i Powerpointa.

Zobacz również:

Rolę przeglądarki internetowej w Lindows będzie pełnić aplikacja o nazwie Konqueror. Będzie ona domyślnie wyposażona we wszystkie powszechnie stosowane plug-iny, m.in. pozwalające na wyświetlanie animacji Flash, odtwarzanie plików muzycznych oraz umożliwiające otwieranie dokumentów . Ta ostatnia funkcja nie jest jednak jeszcze w pełni funkcjonalna. Twórcy Lindows zapewniają, że kolejna wersja testowa systemu będzie już dużo lepiej radzić sobie z obsługą aplikacji "windowsowych".

System Lindows ma trafić na rynek jeszcze w tym roku.