Likwidacja Ministerstwa Łączności

Rząd wydał rozporządzenie o rozwiązaniu resortu i przekazaniu jego struktury organizacyjnej pod nadzór Ministerstwa Gospodarki. Dalsze decyzje, związane m.in z obsadą personalną nowego działu zależeć będą od ministra gospodarki.

Na wtorkowym posiedzeniu (24.07) rząd wydał rozporządzenie o likwidacji Ministerstwa Łączności. Wszystkie komórki urzędu zostaną wcielone w strukturę organizacyjną Ministerstwa Gospodarki. Zdaniem rzecznika rządu, Krzysztofa Lufta, decyzja ta jest logiczną konsekwencją wcześniejszego już powierzenia ministrowi gospodarki nadzoru nad resortem łączność. Kolejne decyzje w kwestii działania poszczególnych działów i ewentualnej zmiany liczby pracowników należeć będą do ministra gospodarki, Janusza Steinhoffa. Od tygodnia minister formalnie sprawuje władzę nad Ministerstwem Łączności, po tym jak premier Jerzy Buzek odwołał z funkcji ministra łączności, Tomasza Szyszko.

Rzecznik rządu, Krzysztof Luft powiedział, że decyzja rządu o likwidacji resortu nie odbije się na budżecie państwa, nie będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami czy też oszczędnościami.

Zobacz również:

  • Holandia ogranicza korzystanie z Google Chrome i ChromeOS
  • Google Meet stawia na większe możliwości streamingu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200