Liderzy Informatyki 2007

Po raz jedenasty wyłoniliśmy laureatów konkursu Lider Informatyki. Kolejny raz okazało się, że w Polsce realizowane są wdrożenia rozwiązań IT na światowym poziomie. Dzisiejsza informatyka to przecież nie tylko zakup komputerów i oprogramowania. To także optymalizacja procesów biznesowych, kreowanie nowych, unikalnych produktów i usług, podnoszenie rentowności przedsiębiorstw i instytucji oraz jakości obsługi klientów.

Ankiety ze zgłoszeniami do Lidera Informatyki - jakie nadsyłają nam firmy i instytucje chcące pochwalić się swoimi dokonaniami na polu informatyki - z roku na rok są coraz obszerniejsze i coraz dokładniejsze. Wynika z nich jasno, że zakres wykorzystania technik informacyjnych zarówno w sferze produkcji, usług i handlu, jak również na gruncie administracji publicznej stale się poszerza i obejmuje coraz to nowe obszary i dziedziny funkcjonowania. Nasuwa się nieodparte wrażenie, że wdrożenia i projekty informatyczne są coraz bardziej przemyślane i coraz mocniej wpisane w strategie rozwoju firm i instytucji. Widać, że rozwój informatyki jest coraz mocniej uzależniony od wyznaczonych, najważniejszych celów działania organizacji oraz w głównej mierze wynika z rzeczywistych potrzeb i wyzwań pojawiających się w związku z rozwojem samej organizacji. Coraz częściej i dokładniej oceniane są, przy zastosowaniu różnych metod i sposobów liczenia, ekonomiczne efekty inwestowania w informatykę.

We wszystkich dotychczasowych edycjach konkursu Lider Informatyki wzięło udział ponad 800 podmiotów reprezentujących różne gałęzie gospodarki i sektory administracji publicznej. Przy okazji tegorocznej XI edycji postanowiliśmy dodatkowo wyróżnić małe i średnie przedsiębiorstwa, które dynamiczny wzrost zawdzięczają zastosowaniom informatyki.

Liderzy Informatyki 2007
Liderzy Informatyki 2007:

KATEGORIA FINANSE I BANKOWOŚĆ

GE Money Bank, Gdańsk

KATEGORIA HANDEL I USŁUGI:

Grupa Kapitałowa Kolporter, Kielce

KATEGORIA SEKTOR PUBLICZNY

Urząd Miasta Częstochowy

oraz

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

KATEGORIA PRZEMYSŁ

Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL Rzeszów SA

KATEGORIA MAŁE I ŚREDNIE PRZEDSIĘBIORSTWA (przyznaliśmy trzy równorzędne tytuły)

- Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku

- Scanclimber, producent podestów ruchomych, dźwigów i platform dostępowych

- Zeelandia, producent dodatków piekarniczo-cukierniczych

Nagrody specjalne za rozwiązania oparte na innowacyjnych technologiach telekomunikacyjnych:

- PKN Orlen S.A

- TNT Express Worldwide

Dodatkowo, za promocję teleinformatyki w środowiskach samorządowych, nagrodę specjalną otrzymał Związek Miast Polskich

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Zobacz również:

- fotoreportaż

oraz

- wideorelację z Gali "Lider Informatyki 2007"

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200