Liderzy Cyfrowej Ery Biznesu

Jak każdej wiosny od 19 lat, Computerworld Polska zaczyna wielki wyścig po laury dla instytucji i firm, które zrealizowały najlepsze wdrożenia informatyczne. Na zgłoszenia czekamy do 29 maja.

Liderem może zostać każdy. Nie stawiamy barier formalnych, co do wielkości ani rodzaju działalności, jaką prowadzi kandydat. Interesuje nas zarówno to, co się dzieje w sferze publicznej, jak i w firmach prywatnych. Do konkursu można zgłosić każdy ukończony projekt. Ale wcale niekoniecznie zrealizowany przed chwilą. W przypadku projektów, które działają już jakiś czas łatwiej nawet jest wskazać realne efekty biznesowe, na co akurat przy ocenie projektów zwracamy uwagę.

W zawodach nie mogą wystartować jedynie zwycięzcy z roku 2013 i 2014. Natomiast finalistów z poszczególnych kategorii wręcz przeciwnie – zachęcamy do pokazania najpierw naszym jurorom, a potem za naszym pośrednictwem kolegom z branży i zainteresowanym klientom, swoich projektów. Z historii konkursu wynika niezbicie, że warto być wytrwałym, o czym świadczy choćby przykład Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu, który już w 2013 r. trafił do finału, ale dopiero w kolejnym roku reprezentujący go dyrektor Marek Nowak i Jarosław Boryń wyjeżdżali z Gali Lidera jako laureaci.

Zobacz również:

  • Firma OpenAI rozpisała konkurs bug bounty

Kategorie i terminy

W tym roku na chwilę triumfu ma szansę sześć firm i instytucji, bo właśnie do tylu kategorii można zgłaszać projekty. Jednak niezależnie od woli kandydatów o przypisaniu wdrożenia do konkretnej kategorii decyduje ostatecznie Jury. Uczestnik może zatem zostać zakwalifikowany do kategorii: finanse i bankowość, przemysł, opieka zdrowotna, handel i usługi, administracja publiczna lub sektor użyteczności publicznej. Warte uwagi jest również to, że każdy z uczestników ma potrójną szansę na sukces, bo tyle projektów można opisać w jednej ankiecie. Na zgłoszenia czekamy do 29 mają, a ostateczny termin zamknięcia głównej części konkursu to 7 czerwca. Wówczas nad wypełnionymi on-line ankietami pochylą się jurorzy, którymi zechcieli w tym roku zostać wybitni eksperci: Sebastian Christow, radca ministra w Ministerstwie Gospodarki, Andrzej Jarosz, Country Manager IDC Polska, Leszek Maśniak, Executive Partner Gartner, Aleksander Poniewierski, partner Ernst&Young oraz z ramienia wydawcy: reprezentujący Computerworld Polska redaktor naczelny Tomasz Bitner oraz naczelny CIO Szymon Augustyniak. Jak co roku, finaliści będą mieli okazję poznać reprezentantów naszej redakcji, bo kolejnym etapem rywalizacji będą wizyty studyjne.

Zachowując dobre tradycje, staramy się jednak, aby nasz konkurs nadążał za rozwijającym się rynkiem technologii. Efektem naszych obserwacji rynku jest podtytuł konkursu - Lider Cyfrowej Ery Biznesu. Sprawdziliśmy również, co jest obecnie najgorętszym trendem w ICT i dzięki temu powstała nowa kategoria specjalna - Social, Mobile, Analytics, Cloud Master. Mogą w niej wystartować również takie firmy, które nie są klasyfikowane w pozostałych kategoriach, a na zgłoszenia projektów czekamy dłużej, bo do 31 lipca.

Wszystkich laureatów – to też tradycja – poznamy na Gali Lidera Informatyki. W tym roku ten ważny dla nas wszystkich dzień to 24 września. Przed wieczorną uroczystością Liderzy i tegoroczni nominowani spotkają się podczas Kongresu.

Zainteresowanych udziałem w Konkursie zachęcamy do zajrzenia na stronę: http://, a tych, którzy chcieliby zapoznać się z regulaminem tegorocznej edycji: http://

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200