Lider na rynku przełączników 10 Gb/s

Przyglądając się rynkowi produktów sieciowych najwyższej klasy nie sposób nie zauważyć, że jedną z firm robiących ostatnio na tym rynku dużą karierę, jest Force10 Networks.

Force10 specjalizuje się w produkowaniu przełączników Ethernet 10 Gb/s. A nie jest to łatwy rynek biorąc pod uwagę fakt, że działają na nim zarówno uznani od lat producenci (tacy jak Cisco), jak i działające od niedawna firmy (takie jak Foundry Networks czy Extreme Networks), które robią wszystko, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających użytkowników, którzy poszukują rozwiązań 10 Gb/s.

Flagowym produktem Force10 są przełączniki E-Series (wspierające ruting pakietów), które mogą zawierać do 336 portów 1 Gb/s lub 28 portów 10 Gb/s. Obok widać zdjęcie przełącznika E-Series E300. Przełączniki wspierają na wszystkich kartach liniowych technologię kontroli dostępu ACL (Access Control List).

Zobacz również:

Dell Oro Group informuje, że w pierwszym kwartale 2004 roku firma Force 10 posiadała 36% rynku przełączników Layer 3 zawierających porty 10 Gb/s. Dell Oro przewiduje jednocześnie, że obroty na tym rynku osiągną w 2008 roku wartość 2,4 mld USD.


TOP 200