Lider Informatyki – najnowsze technologie w medycynie

Jeszcze tylko tydzień pozostał firmom i instytucjom, które chciałyby zgłosić swoje wdrożenia do Konkursu Lider Informatyki 2014, organizowanego przez Computerworld Polska. Jedną z kategorii konkursowych jest opieka zdrowotna. Na rynku technologii medycznych dzieje się coraz więcej. W maju o połączeniu medycyny i technologii informacyjnych eksperci będą dyskutowali we Wrocławiu.

Trzecia międzynarodowa konferencja Vail Europe 2014 jest organizowana przez Data Techno Park (Wrocławski Medyczny Park Naukowo-Technologiczny), a partnerem strategicznym spotkania jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Praktyków Innowacji Sektora Usług.

Wykłady i panele dyskusyjne będą dotyczyły możliwości wykorzystania Internetu Rzeczy (IoT) w medycynie, biotechnologii i technologiach informacyjnych. To właśnie medycyna regeneracyjna jest jedną z kluczowych dziedzin medycyny wykorzystujących koncepcję Internetu Rzeczy w praktyce. Na jej gruncie znajdują zastosowanie takie rozwiązania jak np. czujniki gojenia się ran, czy czujniki monitorujące narządy wewnętrzne po przeszczepach.

Zobacz również:

  • 5G - rozwój jeszcze przed nami, 6G - tuż tuż, za rogiem

Internet Rzeczy (Internet of Things IoT) – pojęcie to oznacza możliwość podłączenia i wymiany informacji (danych) pomiędzy zwykłymi urządzeniami a siecią komputerową – Internetem. Do tego typu przedmiotów zaliczają się między innymi urządzenia gospodarstwa domowego, artykuły oświetleniowe i grzewcze ale też wiele innych, w tym czujniki stosowane w medycynie.

W czasie konferencji zostanie przedyskutowany program „Recepta dla Polski” (Prescription for Poland), który został zainicjowany we Wrocławiu podczas zeszłorocznej konferencji Vail Europe. Celem programu jest rozwijanie współpracy w dziedzinie innowacyjnych technologii łączących medycynę i systemy IT (IT-MED). „Recepta dla Polski” ma umożliwić i ułatwić współpracę pomiędzy polskimi i amerykańskimi naukowcami oraz przedstawicielami biznesu. Efektem programu ma być tworzenie innowacyjnych spółek, jak również wprowadzenie na rynek polskich produktów i technologii konkurujących w światowej gospodarce. Mapę drogową dla wprowadzenia programu przygotowuje Prof. Maria Siemionow, Przewodnicząca Komitetu Sterującego „Recepta dla Polski”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200