Licencja na router

3Com we współpracy z Hitachi będzie oferować od III kwartału br. wysoko wydajne routery.

3Com we współpracy z Hitachi będzie oferować od III kwartału br. wysoko wydajne routery.

3Com, który ogłosił niedawno rozpoczęcie restrukturyzacji, poinformował, że zamierza licencjonować od działu Information and Computer Systems Group firmy Hitachi wysoko wydajne routery. Tym samym firma realizuje wcześniejsze zapewnienia o tym, że chociaż sama nie będzie produkowała i rozwijała niektórych produktów sieciowych, to zamierza je udostępniać na mocy wzajemnych porozumień z innymi producentami.

3Com zrezygnował z dostarczania wysoko wydajnych przełączników umożliwiających budowanie dużych sieci korporacyjnych (dotychczasowych klientów przekazał firmie Extreme Net-works). Nie zamierza jednak wycofywać się z rynku rozwiązań dla operatorów internetowych i telekomunikacyjnych. W grupie swoich rozwiązań pozostawił serię produktów "CommWorks", zawierającą m.in. urządzenia dostępowe do Internetu, przeznaczone dla dużych firm i operatorów internetowych. Porozumienie zawarte z Hitachi ma umożliwić firmie 3Com konkurowanie na tych rynkach z takimi producentami, jak Cisco i Juniper Networks.

Pierwsze routery z oferty Hitachi z logo 3Coma trafią na rynek w III kwartale br. Początkowo firma zaoferuje 5 modeli routerów z linii Hitachi GR 2000. 3Com będzie je rozprowadzać pod wspólną nazwą Total Control 100 Gigabit Routers. Będą one uzupełniać serię produktów dostępowych Total Control 1000.

Nowe routery umożliwią przełączanie pakietów w trzeciej warstwie modelu sieciowego z szybkością 90 Gb/s (zdolne są przesyłać do 40 mln pakietów/s). Będą również oferować pełną redundancję wszystkich kluczowych elementów, a także obsługę najbardziej zaawansowanych mechanizmów routowania (w tym obsługę protokołu IP w wersji szóstej).


TOP 200