Lexmark wprowadza nową drukarkę atramentową

Drukarka Z42 Color Jetrpinter oferująca maksymalną rozdzielczość 2400x1200dpi to urządzenie przeznaczone dla klientów indywidualnych i małych firm.

<!-- grafika --><img src="/nws/gfx/drukarka.jpg" align="right" vspace="5" hspace="10"><!-- kgrafika -->

Drukarka Z42 Color Jetrpinter wprowadzana do sprzedaży przez firmę Lexmark oferuje wysoką jakość wydruku nawet na zwykłym papierze dzięki maksymalnej rozdzielczości 2400x1200dpi oraz rozmiarowi kropli nie większemu niż 7 piko litrów. Nowa drukarka wyposażona jest w zintegrowaną funkcję wykończenia zlecenia wydruku, co umożliwia drukowanie m.in. książek, broszur, ulotek i plakatów. Dzięki funkcji oszczędnościowej można drukować obustronnie, a także na jednej stronie obrazy wielu stron - do 16 na jednej kartce A4. Model Z42 drukuje z prędkością do 10str/min w trybie tekstowym, czarno-białym oraz do 5str/min w kolorze. Dzięki systemowi podawania papieru Accu-Feed można drukować na wszelkich mediach.

Urządzenie jest wyposażone w port równoległy i złącze USB, dzięki czemu może współpracować zarówno z komputerami klasy PC jak i Macintosh.

Drukarka Z42 będzie do kupienia w drugiej połowie sierpnia w większości sklepów komputerowych oraz w sklepach z elektroniką użytkową.

Szacunkowa cena dla użytkownika końcowego wynosi 555 zł. Netto.

PrintMark Polska

tel.: (12) 290 14 00

fax: (12) 290 14 04

e-mail: [email protected]

www.lexmark.com.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200