Lexmark obniża ceny na starsze drukarki i wprowadza nowe produkty

Sprzedawane obecnie drukarki Lexmarka będą kosztowały nawet o 38 proc. mniej. Obniżka cen jest częścią strategii firmy wprowadzającej na rynek nowe urządzenia osiągające prędkość wydruku do 16 stron na minutę.

PrintMark, wyłączny przedstawiciel na Polskę firmy Lexmark, obniża ceny na znajdujące się obecnie w sprzedaży drukarki Optra T614. Urządzenie w wersji niesieciowej będzie tańsze o 38 proc. W wersji sieciowej urządzenie to stanieje o 25 proc. Cena drukarki Optra T616 w wersji niesieciowej spadnie o 16 proc., a w wersji sieciowej o 10 proc. Drukarki Optra T610 stanieją o 5 proc.

Obniżka cen sprzedawanych obecnie urządzeń poprzedza wprowadzenia przez Lexmarka na rynek nowych produktów o podwyższonych standardach. Będą one wypierały z oferty starsze urządzenia. Jak zapewnia producent, ich główną zaletą jest szybszy wydruk pierwszych stron (badania wykazały, że w 80-dziesięciu proc. przypadków drukuje się nie więcej niż 3 strony). Drukarka atramentowa Optra Z51 zostanie zastąpiona przez model Z52, a model Optra Z32 wyprze urządzenie CJ3200. Nowe modele drukarek Lexmarka mogą współpracować zarówno z systemem MS Windows, jak i Mac OS, Solaris i OS/2. Niebawem dostępne będą również sterowniki dla Linuxa.

PrintMark Polska

Tel.: (0-12) 290 14 00

www.lexmark.com.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200