Lepsza pamięć

Dell wprowadził na rynek nowe rozwiązania pamięci masowych.

Dell wprowadził na rynek nowe rozwiązania pamięci masowych.

Dell systematycznie poszerza swoją ofertę rozwiązań z zakresu systemów pamięci masowych. Firma wprowadziła na rynek urządzenie Dell PowerVault 530F, umożliwiające jednoczesny zapis danych w dwóch lub nawet trzech lokalizacjach, oraz rozwiązanie PowerVault 705N, pamięć masową włączaną bezpośrednio do sieci.

Kopia zawsze świeża

PowerVault 530F to urządzenie dostarczane w obudowie o wysokości 4U, pozwalające na podłączenie (poprzez przełączniki fibre channel z serii PowerVault) 20 serwerów i 4 PowerVault 650F jednocześnie. Umożliwia to obsługę do 17 TB powierzchni dyskowej.

Dzięki oprogramowaniu firmy StorageApps nowy PowerVault 530F oferuje wiele ciekawych funkcji, które sprawiają, iż jest to rozwiązanie bardzo atrakcyjne (uwzględniając, że urządzenie dostępne jest w cenie ok. 50 tys. USD).

Model 530F umożliwia administratorom dynamiczne alokowanie powierzchni dyskowej na obsługiwanych macierzach na potrzeby wszystkich serwerów korzystających z urządzenia. Pozwala również realizować funkcję Remote Mirroring, służącą do synchronicznego zapisu danych w dwóch lub nawet trzech lokalizacjach. PowerVault 530F na razie współpracuje wyłącznie z serwerami działającymi pod kontrolą systemów Windows NT Ser- ver 4.0 i Windows 2000. Umożliwia on również uruchamianie tych serwerów ze zdalnej kopii systemu operacyjnego, znajdującej się na dyskach macierzy dyskowych obsługiwanych przez PowerVault 530F.

Dla małych

Nowym urządzeniem przeznaczonym dla małych i średnich firm jest PowerVault 705N, dedykowany serwer plików typu NAS (włączany bezpośrednio do sieci komputerowej). Urządzenie, dostarczane w obudowie 1U przeznaczonej do instalacji w szafie przemysłowej, jest wyposażone w 4 dyski o łącznej pojemności 120 GB. Kosztuje ok. 3000 USD. Pod koniec br. Dell planuje wprowadzić na rynek rozbudowaną wersję PowerVault 705N o pojemności 240 GB. Dyski działające w urządzeniu mogą być skonfigurowane w macierze RAID 0, 1 i 5.

Model 705N obsługuje protokoły TCP/IP, NetBEUI, IPX i AppleTalk. Dzięki temu może udostępniać zawarte na nim pliki użytkownikom komputerów z systemami Windows, Unix, Linux i Mac OS. Pracuje również w sieciach NetWare, umożliwiając udostępnianie zasobów dyskowych dla serwerów korzystających z protokołu IPX.


TOP 200