Lepsza integracja z oprogramowaniem Microsoftu

Dell dodał do narzędzi linii OpenManager trzy nowe pakiety, które pozwalają lepiej integrować jego produkty z oprogramowaniem Microsoftu zarządzającym systemami.

Nowe narzędzia to: Dell Management Pack for Microsoft Operations Manager, Dell Update Packages for Microsoft Systems Management Server i Dell Deployment Toolkit.

Są to produkty, które integrują warstwę sprzętową systemów obliczeniowych firmy Dell z programami Microsoftu, które zarządzają tymi systemami. I tak np. dzięki narzędziu Update Packages użytkownicy mogą zarządzać uaktualnieniami oprogramowania oferowanymi przez Dell i Microsoft, używając do tego celu nowego pakietu Systems Management Server (który Microsoft wprowadził do swojej oferty 11 listopada).

Zobacz również:

Narzędzie Management Pack zostało tak zaprojektowane, aby mogło być używane z konsolą Microsoftu noszącą nazwę Operations Manager. Korzyść jest oczywista - użytkownicy nie będą już musieli uruchamiać dwóch różnych konsol, po to aby raz skorzystać z oprogramowania Microsoftu, a drugi raz z oprogramowania firmy Dell.

Narzędzia Update Packages i Management Pack można pobierać bezpłatnie ze stronyhttp://www.dell.com/openmanage .

Dell opracował też narzędzie Deployment Toolkit, które współpracuje z usługami Automated Deployment Services (Microsoft). Narzędzie pozwala konfigurować zdalnie serwery produkowane przez firmę Dell i będzie dostępne pod koniec 2004 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200