Lenovo zapowiada notebooki z Linuksem

Przedstawiciele koncernu Lenovo zapowiedzieli, że w czwartym kwartale tego roku w ofercie firmy pojawią się komputery przenośne z serii Thinkpad wyposażone w preinstalowany system operacyjny SUSE Linux Enterprise Desktop 10.

Będą to pierwsze w ofercie chińskiej firmy notebooki z instalowanym fabrycznie Linuksem - do tej pory Lenovo ograniczała się do certyfikowania niektórych modeli (również z serii ThinkPad) jako zgodnych z open-source'owym systemem.

Wiadomo już, że producent komputerów zamierza wspólnie z Novellem zaoferować nabywcom takich maszyn pełne wsparcie techniczne - informacja taka została podana podczas pierwszego dnia odbywającej się w amerykańskim San Francisco konferencji LinuxWorld.

Niestety, nie wiadomo na razie, jakie dokładnie modele notebooków Lenovo będą dostępne z Linuksem i ile będą one kosztować.

Warto wspomnieć, że chiński koncern nie jest pierwszym dużym producentem notebooków, który zdecydował się na wprowadzenie do oferty komputerów z Linuksem - wcześniej zrobił to amerykański Dell.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200