Lenovo tworzy oddział zajmujący się tabletami i smartfonami

Lenovo, chiński producent sprzętu komputerowego, utworzył nową jednostkę biznesową, której zadaniem będzie tworzenie tabletów i smartfonów. Będzie ona produkować także urządzenia związane z technologiami chmury obliczeniowej oraz smart TV.

Chiński producent swój pierwszy tablet, o nazwie LePad, pokazało na tegorocznych targach CES. Urządzenie z systemem Android ma wejść do sprzedaży w Chinach jeszcze w pierwszym kwartale tego roku. Firma na razie nie zdecydował, czy będzie dostępny za granicą.

Lenovo planuje natomiast wydać kilka innych opartych na systemie Android tabletów. Prawdopodobną datą ich ukazania się poza Chinami jest drugi kwartał bieżącego roku.

Zobacz również:

  • Przychody Lenovo spadają czwarty kwartał z rzędu

Nowy smartfon LePhone sprzedał się w 400 000 egzemplarzy podczas pierwszych 4 miesięcy na rynku. Podobnie jak LePad, urządzenie działa na systemie Android i nie jest jeszcze sprzedawane poza Chinami. Firma chce by telefon najpierw zyskał dużą popularność w kraju, zanim zostanie wydany zagranicą.

Grupą będzie zarządzał Liu Jun, były wiceprezes oraz prezes Lenovo Product Group. Jednostka będzie zajmować się pracami nad tabletami, smartfonami, urządzeniami korzystającymi z chmury obliczeniowej oraz inteligentnej telewizji. Będą też pracować nad aplikacjami do swoich urządzeń mobilnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200