Lenovo przechodzi w pełni na model TruScale

Firma zdecydowała się rozszerzyć swój model biznesowy TruScale (który bazuje na rozliczeniu typu „pay-per-use”, w którym klient płaci za produkt czy usługę zgodnie z bieżącym wykorzystaniem), na wszystkie swoje rozwiązania.

Grafika: Vladimir Timofeev/Getty Images

Są to absolutnie wszystkie rozwiązania. A więc zarówno sprzęt, który obsługuje centrum danych klienta (taki jak serwery czy pamięć masowa), jak i urządzenia osobistego użytku korzystające z usług centrum (takie jak laptopy czy tablety).

Firma przyjmuje tym samym w pełni zintegrowany i kompleksowy model, będący częścią szerszej strategii kryjącej się za hasłem „One Lenovo”. Polega ona na udostępnianiu całego portfolio usług i produktów w postaci w pełni zarządzanego, lokalnego środowiska chmurowego, z wykorzystaniem TruScale.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Przychody Lenovo spadają czwarty kwartał z rzędu
  • Musk pokazał własny model AI

Tak więc zgodnie z tym modelem, taki sprzęt jak laptopy i komputery stacjonarne będą oferowane w jednym pakiecie, razem z produktami obsługującymi centrum danych. Firma zapowiada, że proces pełnego wdrożenia w życie modelu „One Lenovo” (który został zapowiedziany w tym roku na firmowej, wirtualnej konferencji Lenovo Tech World 2021), będzie realizowany stopniowo i zakończy się w przyszłym roku.

Chociaż Lenovo twierdzi, że strategia „One Lenovo” jest kalką rozwiązania IaaS, to nie jest to do końca prawda. Rzecz w tym, że w przyjętym przez Lenovo modelu słowo infrastruktura obejmuje przede wszystkim różnego rodzaju sprzęt, podczas gdy w przyjętym ogólnie modelu IaaS jest to platforma pozwalająca tworzyć chmurowe środowiska obliczeniowe.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200