Lenovo prezentuje nowe urządzenia linii Converged HX

Materiał promocyjny Firma Lenovo zaprezentowała nowe urządzenia z serii Lenovo Converged HX, które działają z programami Nutanix Acropolis i Prism. To rozwiązanie zaprojektowane z myślą o wirtualizowaniu zasobów, uproszczeniu infrastruktury IT, a także zwiększeniu niezawodności platformy serwerowej.

Urządzenia działają na platformie x86, która obsługuje oprogramowanie zaprojektowane przez firmę Nutanix. W typowych współczesnych centrach danych działają serwery, systemy operacyjne, pamięć masowa i hypervisory różnych generacji. Utrzymywanie starszego sprzętu i oprogramowania dodatkowo komplikuje pracę menedżerom IT. Urządzenia z serii Lenovo Converged HX pomagają rozwiązywać takie problemy.

Lenovo prezentuje nowe urządzenia linii Converged HX

Modele z serii HX: u góry HX3500, pośrodku HX5500 i HX7500 na dole

Seria obejmuje trzy modele dostosowane do określonych potrzeb: Lenovo Converged HX3500 (system zoptymalizowany pod kątem infrastruktury desktopów wirtualnych oraz mniejszych obciążeń wirtualizacyjnych); Converged HX5500 (system zoptymalizowany pod kątem obciążeń związanych z wirtualizacją serwerów o większych wymaganiach pod względem wydajności, takich jak Hadoop do obsługi aplikacji Big Data); i Converged HX7500 (system zoptymalizowany pod kątem baz danych i innych obciążeń wymagających częstych operacji wejścia/wyjścia, takich jak środowiska MS SQL Server, MS Exchange, SharePoint i Oracle RAC).

Jak zapewnia producent, urządzenia z serii Lenovo Converged HX są łatwe we wdrażaniu, ponieważ jeden węzeł oferuje funkcje obliczeniowe, pamięci masowej i zarządzania. Użytkownicy mogą łączyć zasoby IT w pule i wykorzystywać je bardziej efektywnie, przy czym Seria HX umożliwia szeroko zakrojoną rozbudowę od poziomu zaledwie trzech węzłów.