Lenovo na konferencji Nutanix .NEXT 2018


Niedawna konferencja Nutanix .NEXT Conference 2018 w Nowym Orleanie była doskonałą okazją do podsumowania relacji, jaką wiąże Nutanix i Lenovo. Zapraszamy do obejrzenia przygotowanego przez serwis The CUBE wywiadu z Rodem Lappinem, starszym wiceprezesem w Lenovo oraz Deepu Georgem z firmy Capgemini.

Rod Lappin opowiada m.in. o bardzo szybkim, 197 procentowym rok do roku, wzroście biznesu Nutanix i wyjaśnia dlaczego tak się dzieje. Mówi o tym, że klienci widzą szczególną wartość w rozwiązaniu, które pozwala konsolidować przestrzeń w centrum danych i chmurze hybrydowej. Największa wartość współpracy pomiędzy Lenovo, a Nutanix to przede wszystkim właśnie możliwość dostarczania znaczących, niedostępnych wcześniej korzyści klientom.

Perspektywę klienta na te kwestie przedstawił natomiast Deepu George, który nadzoruje prace jednostki działu IT Capgemini odpowiedzialnej za obsługę wszystkich centrów danych należących do firmy. „Jednym z kluczowych projektów, które rozpoczęliśmy w zeszłym roku, była modernizacja i konsolidacja centrum danych. Natomiast jedną z najważniejszych strategii, którym się przyglądaliśmy była koncentracja na chmurze hybrydowej” – mówi Deepu George.

Kiedy Capgemini przyjrzało się różnym dostępnym na rynku opcjom, oferta Nutanix wyraźnie się wyróżniała na tle konkurencji. Zdecydowano o rozpoczęciu we współpracy z Lenovo projektu typu proof of concept, który zakończył się znacznym sukcesem. Dlatego szybko podjęto decyzję o kontynuowaniu testów proof of cencept.

Więcej informacji o partnerstwie Lenovo i Nutanix oraz perspektywie klienta na hiperkonwergencję i chmurę hybrydową w wywiadzie The CUBE:

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.