Lenovo integruje AWS Greengrass, żeby uwolnić pełen potencjał IoT


Urządzenia, usługi i oprogramowanie gotowe do działania w ramach internetu rzeczy – ekosystem IoT (Internet of Things) oferowany przez Lenovo zapewnia klientom elastyczność i szerokie możliwości dostosowywania rozwiązań do ich specyficznych potrzeb. Oferta obejmuje pełne spektrum urządzeń – od smartfonów po serwery działające na brzegu IoT – oraz rozwiązania m.in. dla handlu detalicznego i ochrony zdrowia, które gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa, zaawansowane zarządzanie urządzeniami i integrację typu machine-to-machine.

Na początku czerwca br. Lenovo poinformowało o integracji z AWS Greengrass. Ma to pomóc firmie stać się bardziej elastycznym dostawcą kompleksowych rozwiązań komercyjnych IoT. Ta współpraca to kolejny przykład bazującego na otwartych standardach podejścia Lenovo do obsługi klientów biznesowych. Lenovo połączy swoją sieć dostawców IoT z urządzeniami do analizowania danych otrzymywanych z czujników, oferując firmom kompleksową obsługę potrzeb związanych z internetem rzeczy - klienci będą dzięki temu mogli skorzystać ze zróżnicowanej oferty urządzeń Lenovo, konfigurowalnych opcji programowych, a także korzyści wynikających z rozbudowanego kanału sprzedaży i globalnego zasięgu firmy.

AWS Greengrass został wybrany jako preferowany partner Lenovo w USA oraz Wielkiej Brytanii. Pierwsze przetestowane i certyfikowane pod względem kompatybilności urządzenie to komputer biurkowy ThinkCentre M Series710 Tiny z systemem operacyjnym Ubuntu. Ta maszyna będzie wykorzystywana do analizowania i przechowywania danych na brzegu IoT.

Potęga IoT

IoT już dzisiaj stanowi istotny element wielu aplikacji używanych przez klientów biznesowych Lenovo – od firm zajmujących się handlem detalicznym, przez ochronę zdrowia i transport, po przemysł.

„Lenovo ma w skali całej branży unikalną pozycję, ponieważ może dostarczać urządzenia, inteligentne rozwiązania komunikacyjne oraz infrastrukturę potrzebną do budowania wspaniałych doświadczeń dla klientów oraz zaspokajania potrzeb użytkowników” – mówił Jon Pershke, wiceprezes odpowiedzialny za strategię grupy biznesowej w Lenovo. „Pracując z klientami i partnerami nad innowacjami, wspólnie określamy technologiczną przyszłość. Dostarczamy innowacje w taki sposób, jaki pokazaliśmy dzisiaj, rozwiązując problemy klientów, łącząc sprzęt, oprogramowanie i usługi w celu transformowania doświadczenia użytkownika. Oto nasza wizja i pokazaliśmy właśnie migawki nowej fali innowacji od Lenovo”.

Dzięki zastosowaniu niezawodnych, konfigurowalnych i atrakcyjnie wycenionych urządzeń końcowych PC do przetwarzania danych w czasie rzeczywistym, klienci AWS IoT mogą ograniczyć całkowity koszt posiadania rozwiązania1. Lenovo ułatwia realizację komercyjnych przedsięwzięć, umożliwiając szybką integrację sprzętu IoT oraz oprogramowania w bieżących działaniach, co przekłada się na osiąganie maksymalnej wartości biznesowej. Dla wybranych branż, takich jak ochrona zdrowia czy handel detaliczny, Lenovo buduje, opierając się na wiedzy i doświadczeniu w zakresie technologii i produktów, kompletne rozwiązania.

Firma oferuje szerokie portfolio urządzeń na potrzeby rozwiązań IoT – od smartfonów ,przez komputery PC, po serwery działające na brzegu sieci, a także opcje wdrożeniowe IoT – model tradycyjny oraz urządzenia jako usługi.

Integracja z AWS Greengrass to element szerszego strategicznego aliansu Lenovo z usługami AWS. Lenovo jest preferowanym dostawcą urządzeń końcowych PC dla AWS Greengrass. Firma oferuje przetestowane, niezawodne i bezpieczne urządzenia pozwalające na lokalną analitykę, komunikację oraz buforowanie danych na AWS Greengrass. Desktop Lenovo ThinkCentre M Series710 Tiny z Ubuntu 16.04 został przetestowany i uzyskał certyfikację dla AWS Greengrass. Szersze portfolio komputerów PC Lenovo jest dostępne do certyfikacji na AWS Greengrass na żądanie klienta.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.