Lenovo: innowacje zorientowane na klienta, to fundament wydajności centrum danych


W każdej branży, bez względu na lokalizację geograficzną, gdy pracujemy z klientami, jeden fakt pozostaje uniwersalny: w centrum danych wydajność ma znaczenie.

Niezależnie od tego, czy budujesz infrastrukturę korporacyjną, aby uruchamiać krytyczne aplikacje biznesowe, czy wdrażasz zaawansowany klaster HPC (High Performance Computing) na potrzeby badań nad lekiem na raka, wydajność serwera jest podstawą każdej istotnej inicjatywy w centrum danych. Chociaż koszty i ROI również się liczą, efektywność technologii jest ostatecznie mierzona przez sukces lub porażkę projektu IT.

Wydajność jest częścią kodu DNA Lenovo, a nasze wyniki mówią same za siebie. W listopadzie ustanowiliśmy 46 nowych rekordów świata wydajności w obszarze centrum danych. Daje to Lenovo łącznie 881 wyników #1 ustanowionych przez maszyny z procesorami Intel® Xeon® Scalable. To więcej niż wszyscy pozostali dostawcy razem wzięci. Rekordy w benchmarkach pojawiają się i odchodzą w przeszłość, ale koncentracja Lenovo na utrzymaniu najwyższej wydajności w obszarze centrów przetwarzania danych pozostaje niezmienna. A centra danych przynoszą naszym klientom na całym świecie liczne korzyści.

Dlaczego więc wyniki testów wydajnościowych osiągane przez Lenovo, miałyby cokolwiek znaczyć dla naszych klientów? Odpowiedzią na to, są niektóre z największych wyzwań stojących przed organizacjami IT na całym świecie. Obecnie obserwujemy prawdziwą eksplozję wymagań w obszarze centrum danych. Nie ma ona żadnego precedensu. W miarę jak organizacje dokonują znacznych inwestycji w nowe inicjatywy, takie jak analityka danych czy systemy HPC, pojawia się potrzeba większej mocy obliczeniowej przy większej prędkości działania. W przeciwnym wypadku nie będzie można sprostać wyzwaniom stawianym przez ogromne ilości danych, które są gromadzone i analizowane w ramach tych projektów.

Niezależnie od tego, czy analizujesz dane, posiadasz infrastrukturę wirtualną czy obsługujesz systemy rzeczywistości rozszerzonej, wdrażasz IoT albo dedykowane aplikacji, które mają zwiększyć produktywność pracowników - to wydajność serwera jest kluczowym elementem zapewniającym powodzenie takich projektów. Bogactwo rekordowych wyników osiąganych przez Lenovo ThinkSystem w benchmarkach dostarcza wiele argumentów za tym, że nasze serwery są zaprojektowane tak, aby działały dobrze niezależnie od obciążenia lub aplikacji. Dowodzą tego rekordy w kategoriach tak różnych, jak bazy danych OLTP, analizy finansowe w czasie rzeczywistym, wirtualizacja, efektywność energetyczna, ERP, SAP HANA, aplikacje Java i HPC.

Istnieje mnóstwo przykładów pokazujących, że koncentracja Lenovo na wydajności przyniosła korzyści klientom. Szczególnym przykładem jest projekt Lenovo realizowany wspólnie z ośrodkiem Barcelona Supercomputing Center (BSC). Właśnie tam, w Barcelonie, w Katalonii, w Hiszpanii działa jeden z najpotężniejszych superkomputerów na świecie. Naukowcy pracujący w BSC kierują projektami naukowymi w takich obszarach, jak badania genomu ludzkiego, bioinformatyka i biomechanika, prognozowanie pogody i skład atmosfery. W 2017 r. Lenovo dostarczyło i wdrożyło w BSC największy na świecie superkomputera nowej generacji oparty na procesorach Intela. System jest zasilany przez ponad 3400 węzłów Lenovo SD530 Dense Optimized Server, wyposażonych w procesory Intel® Xeon® Scalable, połączone ponad 60-kilometrami okablowania sieciowego 100 GB/s Intel Omni-Path. To trzeci, tak zaawansowany system HPC zainstalowany przez Lenovo w ramach projektu PRACE (Partnership for Advanced Computing in Europe). Oznacza to, że Lenovo jest największym dostawcą najnowocześniejszych systemów HPC dla tej wpływowej społeczności naukowej, co utrwala pozycję firmy jako najszybciej rosnącej firmy superkomputerowej w Europie2.

To tylko jeden z wielu przykładów tego, jak ściśle współpracujemy z klientami, aby dostarczać innowacyjne rozwiązania spełniające wymagania dotyczące wydajności. Bowiem w Lenovo, wydajność i innowacyjność idą zawsze ramię w ramię. Nasz globalny zespół inżynierów specjalizujących się zagadnieniach wydajności jest zawsze blisko klientów. Tylko w ten sposób można zrozumieć ich kluczowe problemy i projektować serwery oraz rozwiązania, które przesuwają granice wydajności w centrum danych. Wymaga to równocześnie intensywnego skupienia na projektowaniu innowacyjnych rozwiązań w obszarze zasilania i odprowadzania ciepła. To gwarancja dostarczenia maksymalnej wydajności w granicach możliwości energetycznych, a także w granicach uwarunkowań termicznych kluczowych podsystemów serwera, takich jak procesor i pamięć.

Dokonujemy znaczących inwestycji, zarówno w obszarze systemów, jak i ludzi na tych obszarach. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: ponieważ innowacji w zakresie wydajności mają znaczenie dla naszych klientów. Jak wysiłki Lenovo związane z podnoszeniem wydajności mogą pomóc Twojej organizacji? W naszych ośrodkach Lenovo Innovation Center możemy współpracować z Tobą w zakresie tworzenia i testowania niestandardowych rozwiązań serwerowych, które spełnią Twoje potrzeby wynikające z projektów informatycznych, które będą napędzać cele biznesowe. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

(1) Zobaczhttps://www.intel.com/content/www/us/en/benchmarks/server/xeon-scalable/xeon-platinum-world-record.html - znajduje się ram lista rekordowych wyników w benchmarkach dla procesorów Intel® Xeon® Scalable, stan na dzień 6 listopada 2017 r. Zobacz takżehttp://www.tpc.org/4080 orazhttp://www.tpc.org/4077.

(2) Zobaczhttp://news.lenovo.com/news-releases/lenovo-delivers-worlds-largest-next-generation-intel-based-supercomputer-at-barcelona-supercomputing-center.htm - znajduje się tam więcej informacji na temat projektu zrealizowanego w BSC.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.