Lenovo i Pivot3 pracują nad bezpieczeństwem inteligentnych miast


Co może przynieść współpraca firmy z listy Fortune Global 500, globalnego lidera technologicznego w napędzaniu inteligentnej transformacji i wiodącego dostawcę rozwiązań infrastruktury hiperkonwergentnej? Strategiczne partnerstwo Lenovo i Pivot3 oznacza przede wszystkim większe bezpieczeństwo dla mieszkańców inteligentnych miast.

Obie firmy będą pracować nad budową i promowaniem zoptymalizowanych rozwiązań działających na brzegu sieci, które będą wspierać krytyczne funkcje bezpieczeństwa miejskiego. Zintegrowane urządzenia dedykowane, będą bazować na niezawodnych serwerach ThinkSystem oferowanych przez Lenovo Data Center Group (DCG), działających pod kontrolą oprogramowania Pivot3 HCI.

Za wzrost rynku rozwiązań smart city w znacznej mierze odpowiadają inicjatywy kluczowe dla bezpieczeństwa. Opierają się one na informacjach zbieranych z wielu baz danych i czujników, rozlokowanych w terenie w połączeniu z danymi wideo oraz płynącymi z systemów analitycznych, w tym rozpoznawania twarzy, analizy behawioralnej, rozpoznawania tablic rejestracyjnych oraz innych podobnych systemów.

Według IHS Markit, globalny rynek sprzętu związanego z bezpieczeństwem w sektorze nadzoru miejskiego miasta przekroczył 3 mld USD w 2017 roku. Analitycy oczekują, że będzie wzrastał średnio o 14,6 procent do 2021 r. Efektywność gromadzenia informacji, analizowania i przechowywania ich oraz podejmowania w oparciu o nie działań w czasie rzeczywistym, opiera się na najnowszych osiągnięciach w obszarze określanym jako edge computing, czyli na brzegu sieci. Rozwiązanie Lenovo / Pivot3 rozszerza ten rosnący rynek o rozwiązanie odporne na awarie, ekonomiczne i łatwe w zarządzaniu.

Razem - Lenovo i Pivot3 - budują kolejną generację systemów edge computing. Dla rządów i organizacji oznacza to nowe możliwości w zakresie wykorzystania uczenia maszynowego i analityki, do podniesienia poziomu ochrony ludzi, którym służą” - powiedział Wilfredo Sotolongo, wiceprezes i dyrektor generalny IoT w Lenovo Data Center Group. „Dzięki tej współpracy zapewniamy klientom rozwiązanie umożliwiające centralne zarządzanie rozproszonymi urządzeniami. Nasze produkty oferują większą wydajność przetwarzania wideo, wykazują się większą odpornością na awarie, a przy tym są mniejsze - mają mniejsze wymagania względem fizycznej przestrzeni potrzebnej do ich rozlokowania.

Bardzo cieszymy się, że możemy współpracować z Lenovo, liderem branżowym, który podziela nasze zaangażowanie w rozwój nieustannie ewoluującego centrum danych” - powiedział Bruce Milne, dyrektor ds. marketingu i dyrektor odpowiedzialny za alians z Lenovo w Pivot3. „Pivot3 i Lenovo wspierają klientów w usprawnianiu świadczenia usług, automatyzacji i wydajności. Klienci dostrzegają niesamowity wpływ, jaki na ich działalność mają nasze rozwiązania HCI, które są zoptymalizowane pod kątem zastosowań w systemach bezpieczeństwa dla inteligentnych miast, Internecie Rzeczy i pracy na brzegu sieci. Cieszymy się, że możemy jeszcze bardziej zwiększyć ten wpływ dzięki potędze rynkowej, możliwościom dystrybucyjnym i gotowym strategiom rynkowym opracowanym przez Lenovo.

Wśród rosnącej bazy klientów znalazło się kolumbijskie miasto Bogota, które musiało odświeżyć swój kompleksowy system monitorowania składający się z ponad 1 tys. kamer różnych dostawców. Miasto wdraża obecnie wysoko wydajne rozwiązanie edge computing Lenovo / Pivot3, aby uzyskać maksymalną wydajność infrastruktury i możliwość skalowania całej sieci bezpieczeństwa. Będzie ono stanowiło fundament technologiczny centralnego ośrodka sterowania, który będzie obsługiwał przynajmniej cztery centra policyjnego monitoringu. Dzięki temu projektowi, Bogota będzie mogła swobodnie skalować wymagania wydajnościowe w miarę wzrostu potrzeb związanych z miejskim monitoringiem wizyjnym. Po zakończeniu pierwszego etapu wdrożenia obejmującego obszar miasta, nadzorem zostaną objęte przedmieścia Bogoty. Technologia Pivot3-Lenovo zacznie obsługiwać kolejnych 2 tys. kamer zlokalizowanych wzdłuż 18 obszarów podmiejskich.

Dzięki temu nowemu skalowalnemu rozwiązaniu edge computing, zespół odpowiedzialny za bezpieczeństwo miasta może z jednego miejsca wyświetlić obraz z dowolnej kamery, niezależnie od tego kto jest jej producentem. To znacznie upraszcza wszystkie operacje”, powiedział Rafael Padilla, integrator systemów, członek zespołu odpowiedzialnego za projekt City of Bogotá Safe City Project.

Nowe rozwiązanie Lenovo / Pivot3 jest obecnie dostępne i wdrażane na rynkach na całym świecie. Ośrodki Lenovo Innovation Center oferują zainteresowanym partnerom i klientom możliwość przeprowadzenia testów proof-of-concept. W ten sposób potencjalni użytkownicy mogą się przekonać jak rozwiązania z kategorii Internetu Rzeczy mogą działać w ich unikalnym środowisku, wykorzystując ich obciążenia i dane.

Więcej informacji na temat przełomowych osiągnięć i strategii w obszarze Internetu Rzeczy IoT, a także nowości oferowanych przez Lenovo DCG, można znaleźć na stronie http://www.LenovoXperience.com

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.