Lenovo i Microsoft Azure zmieniają zasady gry. Krok po kroku.


Przedsiębiorstwa i dostawcy usług znajdują się pod ciągłą presją, aby dostarczać rozwiązania IT szybko, w prosty i efektywny ekonomicznie sposób. Wszystko to, oczywiście, w zgodzie z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Dlatego Lenovo z przyjemnością wspiera wprowadzanie na rynek Microsoft Azure Stack.

Inżynierowie Lenovo i Microsoftu ściśle współpracują ze sobą od ponad roku, żeby to rewolucyjne rozwiązanie trafiło do klientów. Niezawodna i ścisła integracja sprzętu oraz oprogramowania stanowiła klucz do stworzenia najlepszego na rynku rozwiązania chmury hybrydowej. Wyobraźcie sobie: prosta i elastyczna chmura publiczna we własnym centrum danych. To nowy paradygmat, który przesuwa dotychczasowe granice łatwości obsługi oraz funkcjonalności cloud. Wszystko w postaci jednego, gotowego do użycia, zintegrowanego rozwiązania.

20 czerwca Lenovo wprowadziło na rynek ThinkAgile SX dla Microsoft Azure Stack. To część największego, kompleksowego portfolio rozwiązań dla centrum danych w historii firmy. Tworząc markę ThinkAgile, Lenovo zdecydowanie wkroczyło na rynek definiowanych programowo hiperkonwergentnych infrastruktur dla chmury hybrydowej. Połączenie najlepszych praktyk branżowych otwiera nowe możliwości w zakresie reagowania na szybko wzrastające koszty, rosnące potrzeby w zakresie elastyczności i łatwości obsługi chmury we własnych centrach danych. Wizja Lenovo dotycząca linii produktów ThinkAgile doskonale pasuje do koncepcji Azure Stack. Połączenie kompletnego rozwiązania sprzętowego z usługami Azure pozwala na tworzenie nowych aplikacji hybrydowej chmury.

Prostota - Lenovo zaprojektowało ThinkAgile SX dla Microsoft Azure Stack (SXM ThinkAgile) specjalnie na potrzeby obsługi środowiska Azure Stack. Wykorzystując wiodącą pozycję na rynku oraz doświadczenia klientów z firmą Microsoft, zapewniamy zrównoważony i potężny system umożliwiający hostowanie chmury hybrydowej. Montowany w standardowej szafie serwerowej, fabrycznie zintegrowany, gotowy do użycia system, będzie pozwalał na ostateczną konfigurację oprogramowania w centrum danych klienta. W ten sposób zagwarantowana zostanie ścisła integracja z istniejącą przestrzenią adresową IP. Będzie można korzystać z takiej samej łatwości obsługi i takiego samego doświadczenia klienta, z jakim dzisiaj można spotkać się na platformie Azure.

Elastyczność – jedną z kluczowych zalet SX ThinkAgile dla Microsoft Azure Stack jest możliwość jednokrotnego prowadzenia prac rozwojowych, żeby później wdrażać aplikacje zarówno na platformie Azure, jak i Azure Stack. To istotnie rozszerza możliwości chmury hybrydowej - łatwość obsługi chmury dostępna w chmurze publicznej oraz środowiskach lokalnych. Do obsługi hiperkonwergentnej pamięci masowej Azure Stack wykorzystuje technologię Storage Spaces Direct. Oferuje ona wysoką wydajność (IOPS) i funkcje pozwalające dostarczyć wysoko wydajną pamięć masową dla najbardziej wymagających środowisk.

Transformacja – korzyści związane z zastosowaniem Lenovo ThinkAgile dla Microsoft Azure Stack rozkładają się na cały cykl użytkowania produktu. Zanim zostaną opublikowane jakiekolwiek aktualizacje oprogramowania, firmware'u czy sterowników, są one w pełni walidowane i poddawane audytowi zarówno przez Microsoft, jak i Lenovo na sprzęcie, który jest wykorzystywany w środowiskach naszych klientów. Dzięki temu klienci mogą spać spokojnie - o co nie jest łatwo, kiedy mamy pod opieką środowisko wysokiej dostępności, takie jak chmura. Zautomatyzowano również proces instalacji - wymaga minimalnych działań administracyjnych, a zarazem w niewielkim stopniu wpływa on na poszczególnych użytkowników końcowych. Lenovo ThinkAgile SXM to idealne rozwiązanie dla klientów poszukujących wygody, jakiej dostarcza chmura we własnym centrum danych. Oferuje nawet 57% więcej mocy obliczeniowej (3) w porównaniu z konkurencją i do 50% więcej pamięci (4), co pozwala obsłużyć większą liczbę, większych maszyn wirtualnych. Przy tym zostało ono zbudowane na bazie sprzętu Lenovo ThinkSystem, który zajmuje pozycję 1 w rankingu niezawodności (1) i jest także 1 pod względem satysfakcji (2) klientów. W połączeniu z prostotą Microsoft Azure Stack, ThinkAgile SXM daje to mistrzowską kombinację dla klientów potrzebujących najlepszego na rynku rozwiązania chmury hybrydowej.

  1. ITIC: niezawodność i czas pracy bez przestojów serwerów x86
  2. TBR: satysfakcja klientów x86
  3. W porównaniu do: DellEMC CPU max = 14C, Lenovo CPU max = 22C
  4. W porównaniu do: DellEMC pamięć max = 512 GB, Lenovo pamięć max = 768 GB

Relacje Microsoftu i Lenovo mają długą historię. Wspólna praca nad Microsoft Azure Stack rozpoczęła się ponad rok temu. Prezentując nasze wspólne możliwości podczas Mircrosoft Ignite w 2016 r., udowodniliśmy, że to rozwiązanie pomoże klientom zapewnić elastyczność i prostotę chmury publicznej we własnych centrach danych. Lenovo ThinkAgile SX dla Azure Stack pomaga naszym wspólnym klientom implementować chmurę hybrydową i dokonywać transformacji biznesu, zaspokajać potrzeby klientów, napędzać innowacje i zwiększać efektywność. - Mike Neil, wiceprezes, dział Enterprise Cloud, Microsoft Corp.

Zamówienia na Microsoft Azure Stack są przyjmowane od pewnego czasu. Dzięki wspólnym wysiłkom pierwsze systemy trafiły już do klientów.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.