Lenovo: budujemy fabrykę w Polsce

Powstanie ona w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i od września 2008 r. będzie dostarczać sprzęt dla krajów z regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).

Polska fabryka Lenovo rozpocznie działalność we wrześniu 2008 r. Wartość inwestycji to 20 mln USD. Będą w niej montowane i konfigurowane produkty na potrzeby konkretnych zamówień klientów. Będzie też świadczyć usługi dystrybucyjne i logistyczne. Łączna powierzchnia legnickiej fabryki to 30 tys. m kw. Docelowo pracować będzie w niej 1000 osób. Rekrutacja pracowników rozpocznie się w styczniu 2008 r. i potrwa 10 miesięcy.

Jedna z pięciu fabryk

Przedstawiciele Lenovo twierdzą, że wzięli pod uwagę rosnące koszty pracy w Polsce i "zamierzają oferować konkurencyjne płace, zgodne z kwalifikacjami menedżerów i monterów". Prezes PAIiIZ Paweł Wojciechowski zapowiedział, że podążający za Lenovo poddostawcy utworzą kolejne 1000 miejsc pracy. Lenovo rozważa nawiązanie współpracy z lokalnymi poddostawcami sprzętu i usług, ale - jak twierdzą przedstawiciele firmy - za wcześnie jeszcze na szczegóły.

Firma w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej będzie produkować głównie komputery typu desktop. Fabryka w Polsce to jeden z pięciu zakładów, które Lenovo zamierza wybudować w najbliższym czasie. Pozostałe powstaną w Chinach, Indiach, Meksyku i Stanach Zjednoczonych. Konkurentami dla lokalizacji fabryki Lenovo w Polsce były Czechy i Słowacja. Na Słowacji działa już centrum serwisowe firmy.

Aktualizacja: 28 listopada 2007 13:37

Dodaliśmy komentarz Jarosława Smulskiego, analityka IDC Poland na temat inwestycji Lenovo w Polsce.

Aktualizacja: 27 listopada 2007 11:59

Lenovo rozważa nawiązanie współpracy z lokalnymi poddostawcami sprzętu i usług, ale - jak twierdzą przedstawiciele firmy - za wcześnie jeszcze na szczegóły.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200