Lenovo będzie wprowadzać rozwiązania VR do obszaru zastosowań profesjonalnych


Wyobraźmy sobie, że otwieramy drzwi lśniącego nowego budynku, wchodzimy do środka i zwiedzamy kolejne piętra, zanim jeszcze pierwsza koparka wjedzie na plac budowy. Albo że oglądamy z bliska innowacyjny motor, który będzie napędzał nowy samochód, zanim jeszcze zostanie odlany blok silnika. Albo że używamy nowego produktu, zanim powstanie pierwszy prototyp.

To już rzeczywistość. Wirtualna rzeczywistość. Wykorzystywana nie tylko do strzelania do zombie w świecie gier elektronicznych, lecz także w zastosowaniach profesjonalnych. I to na coraz większą skalę. Lenovo angażuje się w promowanie korzyści wynikających z używania tej rewolucyjnej technologii w wielu branżach, m.in. ochronie zdrowia, projektowaniu produktów, przemyśle motoryzacyjnym, architekturze czy inżynierii.

Podczas dorocznej konferencji NVIDIA GPU Technology Conference, odbywającej się na początku kwietnia br. w San Jose w USA, Lenovo ogłosiło zawarcie porozumienia z firmą NVIDIA, którego celem jest dostarczenie profesjonalnych rozwiązań „VR Ready”. Stacje robocze Lenovo ThinkStation P500, P710 oraz P910 w rekomendowanych konfiguracjach z układem NVIDIA Quadroto to najlepsze, najbardziej wydajne, możliwe do osiągnięcia doświadczenie wirtualnej rzeczywistości w tej klasie urządzeń.

W trakcie konferencji Lenovo zaprezentowało najlepszym na świecie programistom, naukowcom oraz badaczom najnowsze osiągnięcia w zakresie wirtualnej rzeczywistości. Przyjęta strategia polega na współpracy z liderami technologii VR, pośród których WorldViz zajmuje czołowe miejsce. WorldViz na stoisku Lenovo demonstrował Co-Presence VR Experience – dwóch użytkowników wyposażonych w OculusRifti HTC Vive mogło wejść w interakcję w tym samym wirtualnym świecie zbudowanym przy wykorzystaniu stacji roboczej Lenovo ThinkStation P500 certyfikowanej VR Ready. Odwiedzający mieli okazję zanurzyć się w realistycznych środowiskach zapewniających pełną swobodę ruchów wraz z ich śledzeniem z wysoką precyzją. Tym, co odróżnia rozwiązanie WorldViz od innych, jest Vizard, narzędzie RAD (Rapid Application Development), które umożliwia szybkie projektowanie i uruchamianie własnych interaktywnych symulacji VR.

Profesjonalne rozwiązanie VR firmy WorldViz w połączeniu z mocą i niezawodnością stacji roboczej Lenovo otworzy przed specjalistami z wielu branż niedostępne wcześniej możliwości przeniesienia części wykonywanych prac do środowiska wirtualnego.

Możliwości są praktycznie nieograniczone. Wirtualna rzeczywistość ma potencjał zrewolucjonizowania wielu obszarów zastosowań profesjonalnych. Platformy VR dostarczają badaczom w pełni kontrolowane i powtarzalne środowiska eksperymentalne, a także zaawansowane opcje manipulowania nimi, które są niemożliwe w świecie rzeczywistym. W architekturze, pracach inżynieryjnych czy budowlanych, rozwiązania VR pozwalają specjalistom w tych dziedzinach dosłownie przechadzać się po swoich modelach w pełnej skali, co przekłada się na lepszą komunikację i współpracę w zespołach projektowych – pozwala także zredukować koszty projektowania i skraca czas wprowadzania produktów na rynek. Natomiast w produkcji przemysłowej, wirtualna rzeczywistość transformuje procesy ewaluacji prototypów i metod treningowych – przyspieszając tworzenie i wizualizowanie treści 3D na potrzeby recenzji produktów, testowania i szkoleń.

Więcej informacji na temat inicjatywy Lenovo dotyczącej wprowadzania rozwiązań VR do obszaru zastosowań profesjonalnych można uzyskać, odwiedzając stronę www.thinkworkstations.com/products/virtualreality.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.