Lenovo ThinkSystem: największe i najbardziej kompleksowe portfolio rozwiązań dla centrów danych


Klienci mogą się tylko cieszyć: wykorzystując know-how i doświadczenia, które pozwoliły na zajęcie pozycji lidera w zakresie satysfakcji użytkowników oraz niezawodności serwerów, Lenovo wprowadza na rynek największe i najbardziej kompleksowe portfolio serwerów, pamięci masowej, sieci, oprogramowania oraz usług dla centrów danych.

ThinkSystem to kulminacja wielu lat innowacji dokonywanych przez zespół prawdziwych pasjonatów technologicznych pochodzących z różnych zakątków świata; to fundament, na którym będą budowane centra danych przyszłości.

Portfolio od A do Z

Lenovo wprowadziło do oferty 26 nowych platform ThinkSystem – to urządzenia nowej generacji: skalowalne serwery do obsługi krytycznych aplikacji biznesowych, serwery rack i tower, maszyny zoptymalizowane pod kątem gęstości, serwery blady, pamięć masowa klasy średniej i AFA, a także przełączniki sieciowe nowej generacji Fibre Channel oraz Ethernet. Portfolio ThinkSystem było projektowane z myślą o niezawodnej i bezpiecznej obsłudze wymagających obciążeń, takich jak analityka czasu rzeczywistego, usługi aplikacyjne DevOps oraz usługi definiowanej programowo pamięci masowej.

Szeroka oferta dostarcza opcji praktycznie dla wszystkich możliwych obciążeń spotykanych w centrach danych klientów. Przy tym zapewnia większą łatwość obsługi, krótszy czas certyfikacji oraz wymaga zaledwie minimalnego szkolenia.

Przykładowo, portfolio ThinkSystem wykorzystuje XClarity Controller, nowe narzędzie do zarządzania systemami, które ma intuicyjny interfejs pomagający automatyzować wiele zadań administracyjnych, ograniczać wydatki operacyjne. Stanowi jednocześnie bezpieczne rozwiązanie, umożliwiające budowę centrum danych nowej generacji. Natomiast XClarity Administrator to program narzędziowy, który pozwala na scentralizowane zarządzanie całym portfolio ThinkSystem i ThinkAgile. Umożliwia wykorzystanie scentralizowanych szablonów konfiguracyjnych oraz zarządzanie firmware’em na podstawie reguł, dzięki czemu można budować i skalować centrum danych, bazując na standardach.

Lenovo ThinkSystem: największe i najbardziej kompleksowe portfolio rozwiązań dla centrów danych

Lenovo ThinkSystem XClarity Controller

Elastyczność platformowa

Nowe rozwiązania ThinkSystem dostarczają elastyczności niezbędnej do obsługi wymagających obciążeń. Wydajne serwery w obudowach rack oraz tower zapewniają wsparcie szerokiemu zestawowi zróżnicowanych obciążeń biznesowych, a przy tym gwarantują lepszą efektywność ekonomiczną.

Wykorzystują one technologie, dzięki którym klienci mogą wdrażać rozwiązania definiowane programowo oraz hiperkonwergentne, takie jak węzły Nutanix czy VMware vSAN przygotowane przez Lenovo.

Lenovo ThinkSystem: największe i najbardziej kompleksowe portfolio rozwiązań dla centrów danych

Portfolio serwerowe Lenovo ThinkSystem

Krytyczne obciążenia biznesowe

Rozwiązania Lenovo ThinkSystem zaprojektowano do obsługi najbardziej wymagających, krytycznych z biznesowego punktu widzenia obciążeń, takich jak bazy danych in-memory, duże transakcyjne bazy danych, analityka czasu rzeczywistego i tradycyjna, systemy ERP i CRM oraz zwirtualizowane obciążenia serwerowe. Skrócenie czasu potrzebnego na serwis, a przy tym duża elastyczność sprawiają, że dostosowanie ich do potrzeb konkretnego obciążenia jest łatwiejsze. Lenovo ThinkSystem SR950 w obudowie o wysokości 4U można skalować z 2 do 8 procesorów, co pozwala na ograniczenie kosztów operacyjnych – przy tym urządzenia nie trzeba wyjmować z szafy, ponieważ użytkownik może w prosty sposób dostać się do większości istotnych podsystemów z przodu lub z tyłu.

Lenovo ThinkSystem: największe i najbardziej kompleksowe portfolio rozwiązań dla centrów danych

Lenovo ThinkSystem SR950

Zbudowane z myślą o przyszłości

Dla klientów, którzy potrzebują zagęszczonej platformy pozwalającej na rozbudowę, przygotowano SN850, serwer blade. Serwer ten, oferując szerokie możliwości zarządzania, pozwala na obsługę zróżnicowanych obciążeń. To maszyna, która rośnie wraz z rozwojem potrzeb klienta. SN550 i SN850 to dwa nowe serwery blade ThinkSystem, które mogą być instalowane w obudowie Lenovo Flex System - wprowadzona na rynek przed pięciu laty, dzisiaj umożliwia obsługę nawet czterech generacji procesora Intel® Xeon®, zapewniając doskonałą ochronę inwestycji dla klientów.

Flex System to wysoce adaptowalna platforma, która pozwala klientom na instalowanie wielu generacji procesorów, standardowych przełączników Ethernet, a także Fiber Channel. Węzły obliczeniowe ThinkSystem SN550 oraz SN850 będą wspierać nową linię skalowalnych procesorów Intel® Xeon® oraz napędy dyskowe SAS/SATA i NVMe.

Lenovo ThinkSystem: największe i najbardziej kompleksowe portfolio rozwiązań dla centrów danych

Węzeł obliczeniowy Lenovo ThinkSystem SN850

Charakteryzujący się bardzo wysoką gęstością system ThinkSystem SD530 gwarantuje wiele możliwości adaptacyjnych wszystkim klientom, którzy poszukują wydajności i skalowalności do napędzania dużych, złożonych środowisk, takich jak systemy HPC (High Performance Computing) oraz rozwiązania definiowane programowo.SD530 oraz obudowa ThinkSystem D2 to nowa propozycja klasy 2U4N, czyli konstrukcja, która – ze względu na wysoką gęstość i dużą elastyczność – cieszy się coraz większą popularnością na rynku. ThinkSystem SD530 był projektowany, mając na uwadze zapewnienie maksymalnej wydajności procesora, elastyczności pamięci masowej, a także opcji pozwalających na zastosowanie różnych modułów IO - dzięki temu jest w stanie zaspokoić potrzeby różnych obciążeń.

Grafika 5 : Lenovo ThinkSystem SD530

Projektując portfolio ThinkSystem, inżynierowie Lenovo koncentrowali się na wysokiej dostępności, ale jednocześnie chcieli wykorzystać technologie i procesy, które zapewnią platformie wysokie bezpieczeństwo. Szyfrowanie zgodne z normami FIPS oraz NIST i unikalna, oparta na branżowych standardach implementacja modułu TPM (Trusted Platform Module) dają pewność, że na tych platformach będzie można uruchomić jedynie kod zwalidowany i cyfrowo podpisany przez Lenovo.

Ponadto, program Lenovo Trusted Supplier to gwarancja, że w skali całego łańcucha dostaw obowiązują rygorystyczne procesy w zakresie bezpieczeństwa. Dzięki temu firma może poszczycić się potwierdzonym przez amerykański Department of Homeland Security bezpieczeństwem na poziomie Tier 3.

Lenovo ThinkSystem: największe i najbardziej kompleksowe portfolio rozwiązań dla centrów danych

Pamięć masowa Lenovo ThinkSystem DS

Linia produktów Lenovo ThinkSystem DS to innowacyjne rozwiązania pamięci masowej średniej klasy All-Flash oraz Hybrid SAN, które programowo zoptymalizowano pod kątem wydajności i skalowalności. Innowacje Rapid Technology pozwalają na zaoferowanie klientom szybkich, intuicyjnych i dostępnych cenowo rozwiązań pamięci masowej. Najlepszy w swojej klasie stosunek cena/wydajność, konfiguracja zajmująca mniej niż 15 minut, ujednolicony graficzny interfejs użytkownika oraz dostępność na poziomie pięciu 9. – wszystko to sprawia, że klienci mogą bez obaw implementować produkty linii DS w swoich środowiskach.

Lenovo ThinkSystem: największe i najbardziej kompleksowe portfolio rozwiązań dla centrów danych

Linia produktów Lenovo ThinkSystem DB

Dramatyczny wzrost wydajności, skalowalności sieci i stabilności operacyjnej dzięki najnowszej technologii Fibre Channel Gen6 – oto linia produktów Lenovo ThinkSystem DB. Dzięki technologii pay-as-you-grow klienci mogą je integrować w nowych oraz istniejących środowiskach, a przy tym zachować pewność, że w przyszłości będzie można płynnie je dostosowywać do nowych wymagań biznesowych.

Lenovo ThinkSystem: największe i najbardziej kompleksowe portfolio rozwiązań dla centrów danych

Przełączniki Lenovo ThinkSystem RackSwitch

Przełączniki sieciowe ThinkSystem RackSwitch oferują elastyczność konieczną do budowy centrów danych definiowanych przez przyszłe wymagania. To produkty otwarte do współpracy z innymi rozwiązaniami. Inteligentne funkcje sieciowe zostały zoptymalizowane pod kątem środowisk wirtualnych. Zapewniające efektywność ekonomiczną przełączniki Ethernet, pozwalające na obsługę środowisk cloud, przyspieszają wdrażanie centrów danych bazujących na hybrydowej chmurze.

Telemetria sieciowa w połączeniu z kontrolerami SDN Lenovo dostarcza funkcji analitycznych prezentujących pełen obraz aktualnej sytuacji i umożliwiających proaktywne zarządzanie. Nowoczesny chmurowy system operacyjny, który zintegrowano z rozwijającym się ekosystemem aplikacji i narzędzi DevOps, pozwala klientom na zmniejszenie wydatków operacyjnych, a jednocześnie zwiększenie zwinności operacji prowadzonych w centrum danych.

To wyjątkowy okres dla Lenovo. Nowe portfolio ThinkSystem oferuje najwyższą wydajność, elastyczność i niezawodność dostępną na rynku. Firma chce wejść do prestiżowego klubu Top 3 dostawców rozwiązań dla centrów danych. Równocześnie Lenovo chce utrzymać pozycję #1 pod względem satysfakcji klientów i niezawodności. Więcej informacji na temat Lenovo ThinkSystem można uzyskać, odwiedzając stronę www.lenovo.com/future-defined

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.