Lenovo ThinkAgile: rozszerzone portfolio produktów dla centrów danych nowej generacji


Lenovo zaprezentowało znaczące rozszerzenie swojego portfolio rozwiązań dla centrów danych. W jakim celu? Chcemy pomóc klientom w transformacji ich centrów danych, poprzez dostarczenie produktów IT nowej generacji. Oferta skoncentrowana jest na urządzeniach dedykowanych, które są walidowane i integrowane na etapie produkcji, dzięki czemu klienci szybciej mogą osiągnąć wartość, zyskują większą zwinność oraz maksymalną łatwość obsługi. Cała grupa tych zintegrowanych rozwiązań tworzy obecnie nowe portfolio – Lenovo ThinkAgile.

Rozwiązania ThinkAgile wykorzystują wszystkie możliwości, uznawanego za najlepszy w branży, naszego łańcucha dostaw, żeby już na etapie produkcji, w fabryce dokonać wstępnej konfiguracji serwerów, pamięci masowej czy urządzeń sieciowych, zainstalować potrzebne oprogramowanie, w szczególności narzędzia do obsługi wirtualizacji i zarządzania. W efekcie, klient otrzymuje gotowe do użycia, wstępnie zwalidowane i w całości skonfigurowane rozwiązanie.

Co jest celem? Rozwiązania ThinkAgile adresują szeroki zakres różnorodnych zastosowań w obszarze korporacyjnych centrów danych, w tym wirtualizacji serwerów, wdrożeń chmury prywatnej, infrastruktury VDI (Virtual Desktop Infrastructure), baz danych, Big Data, systemów telekomunikacyjnych oraz superkomputerowych i innych. Ich konfiguracja pozwala na zamówienie jednego rozwiązania na podstawie konkretnego zapotrzebowania – zakresu i skali. Urządzenia są budowane z myślą o szybkim uruchomieniu, instalacji i udostępnieniu do użycia. Dostarczane są wraz z pakietem usług Lenovo Services, które zapewniają jeden zintegrowany punkt kontaktu do wsparcia technicznego.

Nasze nowe portfolio umożliwia sprostanie poważnemu wyzwaniu, z jakim mierzą się klienci centrów danych: to intensywna presja na skracanie czasu planowania, projektowania i wdrażania nowych projektów IT. Co do oczekiwań, to skrócony zostanie także czas potrzebny na uzyskanie maksymalnej wartości związanej z tymi inicjatywami. Możliwości naszego łańcucha dostaw odgrywają kluczową rolę w tym planie. Jesteśmy spokojni o efekt, ponieważ mamy największe możliwości masowej kastomizacji w branży: „Budujemy w dowolnym miejscu i dostarczamy do dowolnego miejsca na świecie”. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaadresować unikalne wymagania klientów, zapewniając najlepsze TCO na rynku. Nasz łańcuch dostaw pozwalarównież zagwarantować rozwiązaniom ThinkAgile wyjątkowo krótki cykl zakupu – zaledwie trzy tygodnie od zamówienia do wysyłki.

Pierwszym nowym rozwiązaniem opracowanym w ramach tej inicjatywy jest seria produktów ThinkAgile CX, która została zaprezentowana w połowie października podczas dorocznej konferencji Gartner Symposium/IT Expo. Produkty te będą oferowane w połączeniu z nowoczesnymi macierzami All Flash, a także opartymi na technologii flash rozwiązaniami macierzy hybrydowych, produkowanych przez Nimble Storage – to efekt zawartego niedawno porozumienia o partnerstwie. Rozwiązania ThinkAgile CX integrują własne, intuicyjne narzędzie Lenovo do zarządzania, XClarity®, co w dużym stopniu redukuje czas potrzebny na konfigurację urządzenia i jego wdrożenie oraz zmniejsza całkowite koszty posiadania. Pierwszy produkt z serii CX trafi do oferty 28 października 2016 r.

Ponadto, w ramach portfolio ThinkAgile będzie dostępna rozszerzona oferta hiperkonwergentnych urządzeń serii HX, które zaprezentowano kilka miesięcy temu -dodajemy nowe możliwości sieciowe oraz będziemy oferować je jako kompletne, wstępnie zintegrowane urządzenia. Klienci mogą wybierać różne produkty HX w obrębie portfolio ThinkAgile – pamięć masową, moc obliczeniową albo superwydajne konfiguracje – do szybkiego kastomizowania infrastruktury na podstawie ich wymagań w odniesieniu do konkretnych obciążeń.

Wreszcie, planujemy rozwinięcie i dostarczanie urządzeń ThinkAgile opartych na środowisku OpenStack. W pierwszej kolejności na rynku chińskim. Produkty te będą łączyć serwery oraz technologie pamięci masowej Lenovo z pamięcią masową OpenSource, np. Ceph. To gwarancja posiadania holistycznego rozwiązania. Pierwszym produktem z tej linii jest ThinkCloud AIO. Został on zaprezentowany w ubiegłym miesiącu. Będzie dostępny wyłącznie na rynku chińskim.

Tworząc portfolio ThinkAgile, uwalniamy centra danych od pochłaniających wiele czasu wdrożeń. Jednocześnie pomagamy klientom szybko uzyskać wartość dla ich biznesu. Nasze preintegrowane i prewalidowane urządzenia są gotowe do użycia z chwilą przekroczenia drzwi siedziby klienta. Przy tym łatwo skalują się, co pozwala dotrzymać kroku rosnącym obciążeniom. Kompleksowe możliwości Lenovo, poczynając od łańcucha dostaw, przez superwydajne serwery, po wysokiej jakości usługi wsparcia, gwarantują, że wdrożenie będzie wyjątkowo prostym procesem. Dlatego nasze produkty ThinkAgile stanowią prosty i bezpieczny wybór” – powiedział Radhika Krishnan, dyrektor generalny w dziale Lenovo Data Center Group.

Długa historia innowacji Lenovo w obszarze centrów danych w oczywisty sposób przejawia się w serii produktów ThinkAgile. Nowe rozwiązania adresują coraz większą presję, z jaką zmagają się organizacje. Zostały zaprojektowane z myślą o szybkiej implementacji, która gwarantuje firmom kluczowe korzyści z biznesowego punktu widzenia” – stwierdził Charles King, analityk z Pund-IT.

Firmowy łańcuch dostaw działający w skali globalnej odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu wysokiej jakości oferty ThinkAgile oraz krótkiego, dwutygodniowego cyklu zamówienia. Te dwie kwestie powinny zwrócić szczególną uwagę istniejących i potencjalnych klientów na całym świecie” – dodał Charles King.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.