Lenovo Data Center Group zwiększa koncentrację na infrastrukturze telekomunikacyjnej i internecie rzeczy (IoT)


Firma Lenovo poinformowała o planach dostarczania przełomowych, zorientowanych na klientów rozwiązań definiowanych programowo, które będą wspierać infrastrukturę telekomunikacyjną i IoT. Wykorzystując dynamikę rozwoju z kwartału o przychodach najwyższych od dwóch lat, Lenovo Data Center Group (DCG) kontynuuje prace nad zaspokajającymi potrzeby klientów innowacjami, które będą atrakcyjną alternatywą dla kosztownych rozwiązań tradycyjnych.

Lenovo notuje godne uwagi postępy w rozwoju oferty dla centrów danych. Wszystko dzięki koncentracji na rozwiązaniach hiperskalowych i wysokowydajnych systemach obliczeniowych (HPC). Drugim istotnym obszarem jest skupienie się na klientach korporacyjnych, wdrażających najnowocześniejsze technologie chmurowe i narzędzia sztucznej inteligencji. Wszystkie te obszary upraszczają eksploatację systemów, a kolejna faza poszerzania oferty wiąże się z infrastrukturą telekomunikacyjną i globalnymi wymaganiami w dziedzinie IoT.

W związku z wysokim zapotrzebowaniem ze strony klientów globalnych, Lenovo przyspiesza realizację planów dotyczących telekomunikacji i IoT” — powiedział Kirk Skaugen, wiceprezes wykonawczy i prezes Lenovo Data Center Group. „Dążymy do osiągnięcia statusu najbardziej zaufanego dostawcy centrów danych i infrastruktury telekomunikacyjnej, który nie narzuca kosztownych, tradycyjnych rozwiązań o zastrzeżonej architekturze.”.

Dział telekomunikacyjny Lenovo będzie wykorzystywać bogate doświadczenie firmy w dziedzinie budowy niezawodnego, zgodnego ze standardami sprzętu do tworzenia wspólnych platform innowacyjności i dostarczania rozwiązań zorientowanych na klientów. Ponieważ plany wdrażania sieci 5G krystalizują się na całym świecie, Lenovo będzie opracowywać sprzętowo-programowe rozwiązania NFV oparte na The Open Compute Project i innych standardach.

Nowo powstały dział IoT będzie natomiast pomagać klientom w wymianie tradycyjnych urządzeń końcowych na urządzenia inteligentne i połączone z Internetem, których funkcje analityczne będą sprzyjać wydajniejszej pracy. Lenovo będzie wyposażać rozwiązania IoT w sprzęt klasy serwerowej w celu doskonalenia łączności i budowy platform brzegu sieci, które mogą analizować ogromne ilości danych na potrzeby procesów decyzyjnych w czasie rzeczywistym. Ścisła współpraca z integratorami systemów i innymi partnerami Lenovo umożliwi wprowadzanie na rynek pełnych rozwiązań branżowych.

Nowo mianowani członkowie zarządu. Cel: rozwój segmentu centrów danych

Od 1 marca grono członków kadry kierowniczej Lenovo powiększy Robert Vrij, jako starszy wiceprezes, prezes regionu EMEA oraz odpowiedzialny za globalnych klientów, w tym operatorów telekomunikacyjnych, Lenovo Data Center Group. Robert Vrij był dyrektorem naczelnym Alcatel Lucent w Ameryce Północnej i Południowej oraz Alcatel Lucent w regionie EMEA, a także dyrektorem naczelnym Openwave Systems. Ostatnio był odpowiedzialny za sprzedaż oferty Hewlett Packard Enterprise w Ameryce Północnej i Południowej. Doświadczenie i znajomość zagadnień telekomunikacji Roberta Vrija pomoże w szybszym zaspokajaniu potrzeb klientów w regionie EMEA, a także w nawiązaniu głębszych relacji z klientami w sektorze operatorskim oraz kanałach sprzedaży. Na nowym stanowisku będzie on także odpowiedzialny za strategię i rozwój współpracy z partnerami handlowymi DCG, wykorzystując rozległą sieć relacji na najwyższym szczeblu.

Wilfredo Sotolongo został mianowany wiceprezesem segmentu IoT w Lenovo Data Center Group. W ciągu 32 lat przepracowanych w branży IT Wilfredo Sotolongo zajmował różne stanowiska kierownicze w Lenovo i IBM. Jego zdecydowana orientacja na klientów oraz doświadczenie będą mieć kluczowe znaczenie w dalszym rozwoju rozwiązań IoT, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Kim Stevenson dołączyła do Lenovo w maju 2017 r. i była dotychczas odpowiedzialna za ofertę infrastruktury centrów danych. Na tym stanowisku odegrała decydującą rolę w transformacji Lenovo. Obecnie będzie nadzorować wszystkie segmenty biznesowe centrów danych, w tym rozwojowe obszary telekomunikacji oraz Internetu rzeczy (IoT). Poprzednio Kim Stevenson przez kierowała działem Client, IoT and System Architecture Group firmy Intel jako dyrektor operacyjny, a następnie przez sześć lat pełniła funkcję dyrektora ds. informatyki w tej firmie.

Renée Ure dołącza do Lenovo jako nowy wiceprezes ds. globalnego łańcucha dostaw Lenovo Data Center Group. Do Lenovo przeszła z IBM, gdzie ostatnio była wiceprezesem ds. operacji globalnych oraz zintegrowanego łańcucha dostaw. Nadzorowała pracę 7000 specjalistów w 50 krajach. Wyróżnia się talentem do budowania przełomowych rozwiązań oraz globalnych zespołów o szerokich kompetencjach. Wraz z zespołem Lenovo zadba o bezpieczny i zintegrowany wertykalnie łańcuch dostaw oraz zapewni Lenovo jeszcze wyższą pozycję w zestawieniu Gartner Top25 Supply Chain.

Beverly Crair zajmie prestiżowe stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju i jakości produktów Lenovo Data Center Group. Może się poszczycić 30-letnim doświadczeniem w dziedzinie kierowania zespołami budującymi zaawansowane systemy do zastosowań o znaczeniu krytycznym. Przed przejściem do Lenovo w sierpniu 2017 r. zajmowała liczne stanowiska kierownicze w firmie Intel, w której była wiceprezesem działu pamięci masowej oraz strategicznych inicjatyw w zakresie oprogramowania. Koncentruje się na projektowaniu rozwiązań bezproblemowych w obsłudze oraz nadzorowaniu jakości i rozwoju produktów we wszystkich segmentach Lenovo Data Center Group. Na nowym stanowisku zastępuje Toma Shella, który po długoletniej i owocnej karierze w Lenovo przeszedł ostatnio na emeryturę.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.