Leasing półautomatyczny

Macrosoft przygotował program przeznaczony do obsługi firm leasingowych.

Macrosoft przygotował program przeznaczony do obsługi firm leasingowych.

Warszawska firma Macrosoft pod koniec września br. wprowadziła na rynek nowy program Leasing, który umożliwia przeprowadzanie projektów leasingowych. Pakiet składa się z trzech części obsługujących: umowy leasingowe, kredyty zaciągnięte na zakup przedmiotów leasingu i ich amortyzację. Aplikacja ta przeznaczona jest dla działów księgowych i handlowych firm leasingowych.

Program Leasing, oparty na technologii MacroBase opracowanej przez Macrosoft, umożliwia półautomatyczne rejestrowanie kolejnych rat, rozpisanych na czas trwania umowy. Użytkownik wprowadza do systemu dane o liczbie i wysokości rat oraz informacje o ratach już spłaconych. Program oblicza pozostałe należności i wystawia faktury VAT lub rachunki uproszczone. Można także przeglądać istniejące umowy kredytowe, tworzyć nowe, definiować funkcje odpowiedzialne za aktualizację operacji kredytowych oraz wystawianie odpowiednich dokumentów.

W części dotyczącej amortyzacji Leasing korzysta z danych zawartych w programie obsługi środków trwałych ESTRA Macrosoftu, który dostępny jest oddzielnie. Również oddzielnie Macrosoft oferuje pakiet FIKS, przeznaczony dla działu finansowo-księgowego firmy leasingowej. Istnieje także możliwość współpracy z innymi programami księgowymi. Dane zawarte w tej aplikacji mogą być wyeksportowane w postaci pliku (np. o rozszerzeniu dbf).

Ponadto oprogramowanie to umożliwia: kontrolę płynności finansowej firmy (cash flow), zarówno z uwzględnieniem podatku VAT, jak i bez podatku, w zestawieniach miesięcznych, kwartalnych i rocznych; uzyskanie informacji o przychodach i kosztach (na dzień bieżący i do końca umowy leasingowej) oraz tworzenie rachunku wyników dla jednego lub wielu projektów w dowolnym okresie.

Leasing pracuje pod DOS i w sieciach NetWare. Jak oświadczyli przedstawiciele firmy, w przyszłości być może stworzona zostanie wersja dla Windows. Cena tej aplikacji w wersji nie sieciowej wynosi 6 tys. zł. Natomiast wersja sieciowa na trzy stanowiska kosztuje 9 tys. zł. Za licencję na każde kolejne stanowisko klient musi zapłacić 900 zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200