Łatwiejszy OCR

Rosyjska firma ABBYY wprowadza na rynek nową wersję aplikacji OCR FineReader, ułatwiającej analizę skomplikowanych, kolorowych dokumentów graficzno-tekstowych.

Rosyjska firma ABBYY opracowała ulepszoną technologię OCR, która została zaimplementowana w oprogramowaniu FineReader 6.0, a pod koniec tego roku będzie wprowadzona do aplikacji FormReader i Enterprise Forms. FineReader w wersji 6.0 został zintegrowany z Eksploratorem Windows i umożliwia m.in. otwieranie i zapisywanie plików w formacie PDF, bezpośrednie drukowanie dokumentów oraz dostosowywanie pasków narzędziowych do wymagań użytkownika. Program został wyposażony w wielokolumnowy edytor tekstów ułatwiający wprowadzanie poprawek oraz nowe mechanizmy filtrowania i przekształcania obrazów do postaci binarnej. Jak utrzymują przedstawiciele firmy, oprogramowanie umożliwia efektywne rozpoznawanie skomplikowanych, kolorowych dokumentów zawierających teksty, tabele i obrazy graficzne.

Jak twierdzi Gregory Lipich, dyrektor ABBYY Software House Ukraine, dokładność rozpoznawania zależy od rodzaju papierowego dokumentu, ale w wypadku plików z polskim tekstem o słabej jakości, według jego oceny, nowa wersja programu ma obecnie blisko 2-krotnie większą dokładność od konkurencyjnych produktów np. Omnipage Recognita lub ReadIRIS.

Zobacz również:

  • Rok podcastów Tech Trends

FineReader 6.0 ma być dostępny na polskim rynku w czerwcu br. Zapowiadane ceny netto pakietu to ok. 600 zł (FineReader Pro) i 1200 zł (FineReader Corporate).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200