Łatwiejsze, zdalne zarządzanie centrami danych

Zarządzanie serwerami i innymi urządzeniami należy do najważniejszych zadań administratora nadzorującego pracę centrum danych. Zadanie to może być łatwiejsze dzięki najnowszemu produktowi firmy Raritan, noszącemu nazwę Dominion KSXII. Jest to cyfrowy przełącznik KVM z dostępem zdalnym realizowanym z wykorzystaniem protokołu , TCP/IP, zintegrowany z przełącznikiem konsol szeregowych SCS (Secure Console Server).

Łatwiejsze, zdalne zarządzanie centrami danych
Klasyczne przełączniki KVM/IP obsługują serwery zawierające porty KVM (klawiatura, wideo, mysz). W serwerowniach pracują jednak inne urządzenia (np. routery czy zapory), które nie posiadają standardowych wyjść wideo, klawiatury i myszy. Zarządzanie nimi odbywa się przez port szeregowy za pośrednictwem sprzętowego lub emulowanego terminala. Szybki dostęp do tego typu urządzeń jest równie ważny jak do standardowych serwerów KVM. Zadanie to realizuje przełącznik Dominion KSXII.

Przełącznik obsługuje funkcję Virtual Media (pozwalającą bootować serwery z nośnika danych podłączonego do komputera administratora) oraz system synchronizacji myszy Asolute Mouse Synchronization. Urządzenie może uwierzytelniać użytkowników przy użyciu zewnętrznych systemów (RADIUS, LDAP) i zapewnia 256-bitowe szyfrowanie AES oraz 128-bitowe SSL.

Zobacz również:

  • Wartość dodana dla HR w nowej skali
  • Chmura obliczeniowa i usługi jej towarzyszące. Doradztwo, migracja, zarządzanie.

Rozwiązanie jest dostępne w dwóch wersjach: DKSX2-144 (4 porty KVM oraz 4 porty konsoli szeregowej) i DKSX2-188 (8 portów KVM oraz 8 portów konsoli szeregowej. Ceny przełączników (dostępnych w firmie Guru) wynoszą odpowiednio 5690 i 7080 zł (netto).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200