Łatwiejsze zarządzanie wirtualnymi maszynami

AMD i Red Hat zademonstrowały linuksowe rozwiązanie pozwalające przenosić w trybie online maszyny wirtualne (VM) między dwoma fizycznymi serwerami opartym na różnych procesorach: Xeon (Intel) i Opteron (AMD).

Pierwszy serwer zawierał dwa czterordzeniowe procesory Xeon DP Quad Core E5420, a drugi jeden czterordzeniowy procesor Opteron. Proces migracji wirtualnych maszyn był obsługiwany przez oprogramowanie Red Hat (open source) do wirtualizowania zasobów.

Firmy, które zdecydowały się na wirtualizowanie swoich systemów obliczeniowych, borykają się obecnie z poważnymi problemami, chcąc przenosić wirtualne maszyny między różnymi fizycznymi serwerami, jeśli są one oparte na różnych platformach sprzętowych.

Zobacz również:

  • Cisco ostrzega
  • Lapsus$ wykradli kod źródłowy operatora T-Mobile
  • Wirtualizacja aplikacji

Microsoft jest cały czas krytykowany za to, że nie zajął się tym problemem i nie włączył do tej pory opcji VM Live Migration do swojego oprogramowania Hyper-V. Pewną pociechą jest fakt, iż firma zapowiedziała już, że funkcjonalność taka zostanie dołączona do jednej z kolejnych wersji tego narzędzia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200