Łatwe przesyłanie

DropChute+ to program pozwalający na przesyłanie plików w Internecie lub intranecie za pomocą operacji ''przeciągnij i upuść''.

DropChute+ to program pozwalający na przesyłanie plików w Internecie lub intranecie za pomocą operacji ''przeciągnij i upuść''.

Załączniki do poczty elektronicznej to doskonałe rozwiązanie problemów związanych z przesyłaniem mniejszych plików. Gdy jednak ich rozmiary przekraczają 1 MB, trzeba zastosować inne metody. Rozwiązaniem jest wykorzystanie serwera FTP (który jest standardową metodą transferu plików, znaną z wczesnych wersji systemu Unix), ale użytkownicy wolą prostszy - przesyłanie plików między komputerami, tak jakby dotyczyło to zwyczajnego przesunięcia pliku na własnym dysku. To właśnie potrafi program DropChute+. Aby przesłać plik, wystarczy przesunąć go na ikonę odbiorcy. Tę ikonę tworzy się za pomocą kreatora odbiorcy - aplikacji dostarczonej na płycie CD-ROM. Odbiorca musi mieć okrojoną wersją DropChute (dostępną bezpłatnie). Dodatkową opcją jest możliwość prowadzenia dialogu on-line między nadawcą a odbiorcą przesyłki - np. w celu powiadomienia o nadejściu przesyłki. Program przesyła nie tylko pojedyncze pliki, ale także ich grupy (foldery). Wszystkie przesyłki mogą być automatycznie kompresowane i szyfrowane.

<hr size=1 noshade>DropChute+ 1.0 Hilgraeve Inc.

Obsługiwane platformy: Windows 95 i NT

http://www.hilgraeve.com

(Na podstawie InfoWorld z 23 lutego oprac. peg)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200