Lasery Xeroxa

Xerox przedstawił trzy nowe drukarki laserowe, przeznaczone do zastosowań biurowych.

Xerox przedstawił trzy nowe drukarki laserowe, przeznaczone do zastosowań biurowych: Phaser 2135, DocuColor 2006 i DocuPrint N4525. Pierwszy z modeli pozwala na laserowe drukowanie stron w kolorze na formacie A3 z prędkością 21 ppm (page per minute), a jego przewidywane obciążenie miesięczne to 83 000 stron. Przy rozdzielczości 1200 dpi Phaser może wydrukować do 26 stron na minutę przede wszystkim dzięki szybkiemu procesorowi 500 MHz. Ponadto może automatycznie drukować broszury. Jego cena wynosi ok. 6900 USD i zależna jest od rodzaju wyposażenia.

Xerox zaprezentował również urządzenie wielofunkcyjne DocuColor 2006, którego zadaniem jest drukowanie i kopiowanie dokumentów w formacie A3 z prędkością 6 ppm w kolorze oraz 26 ppm w trybie black & white. Urządzenie jest wyposażone w dysk twardy 6 GB, 512 MB RAM oraz procesor 266 MHz. Drukarka akceptuje pliki zapisane w formacie CMYK, RGB lub Pantone oraz zapewnia 8-bitową głębię kolorów, dzięki specjalnie opracowanym do tego celu narzędziom zarządzającym "kolorami", a co za tym idzie ostrością i wyrazistością obrazu. Ponadto drukarka zawiera kartę sieciową 10/100BaseT i automatyczny podajnik papieru, który sam rozpoznaje jego rozmiar i gabaryty.

Zobacz również:

  • Drukarka laserowa kolorowa - co kupić i dlaczego?
  • Niebezpieczna usługa Windows Print Spooler

Dla osób, które przy wyborze drukarki w szczególności biorą pod uwagę czas wydruku, optymalnym rozwiązaniem jest DocuPrint N4525, czarno- biała drukarka, która potrafi wydrukować kartkę papieru formatu A3 w ciągu ok. 4 s. Urządzenie jest wyposażone w procesor PowerPC 740 G3, taktowany zegarem 233 MHz, posiada 192 MB RAM oraz dwa podajniki na 500 szt. kartek każdy. Ponadto istnieje możliwość dokupienia wewnętrznego dysku twardego. Cena urządzenia w standardowej konfiguracji wynosi ok. 3780 USD.

Więcej informacji: www.xerox.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200