Laserowy HUD od firmy Pioneer

Japoński producent pokazał światu wyświetlacz HUD, który korzysta z laserów do generowania obrazu i współpracuje ze smartfonami działającymi pod Androidem. Urządzenie, choć jest jeszcze w fazie prototypu, za kilkanaście miesięcy może trafić do sklepów.

Choć HUD (Head Up Display) wyświetlany na szybie samochodu nie jest niczym nowym, to do tej pory znajdziemy go w niewielu modelach aut, przede wszystkim tych z górnej półki. Może się to wkrótce zmienić za sprawą firmy Pioneer, która w trakcie targów CEATEC 2010 zaprezentowała prototyp urządzenia o nazwie Network Vision HUD. Korzystając z laserów montowanych do tej pory w napędach DVD i Blu-ray, wyświetla ono kolorowy obraz na przezroczystych powierzchniach takich jak szyby samochodowe.

Choć na temat technologii będącej sercem urządzenia Pioneer nie miał zbyt wiele do powiedzenia, to przedstawiciele firmy zdradzili, że potrafi ono połączyć się ze smarftonami działającymi pod Androidem. Network Vision HUD będzie umiał czerpać z nich informacje czy korzystać z ich nawigacji satelitarnej.Przy okazji zdradzono, że w ciągu kilku kolejnych lat "statyczne" bazy danych z nawigacji satelitarnych powinny zostać zastąpione przez dynamiczne w większości urządzeń mobilnych. Oznacza to, że będą one w czasie rzeczywistym aktualizowały informacje na temat korków czy cen benzyny na interesujących nas stacjach benzynowych.

Zobacz również:

  • Pioneer idzie pod prąd - wprowadza nowe napędy optyczne

Urządzenie, które możecie obejrzeć w naszym materiale filmowym może trafić do sprzedaży już w roku 2012. Pioneer twierdzi, że w chwili obecnej do jego produkcji brakuje jedynie większego zainteresowania ze strony producentów samochodów, z którymi już rozpoczęto rozmowy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200