LaserMaster Winprinter

Firma LaserMaster wprowadziła na rynek drukarkę laserową Winprinter o rozdzielczości 800 punktów na cal, a więc znacznie większej niż w typowych drukarkach laserowych (300 punktów na cal).

Firma LaserMaster wprowadziła na rynek drukarkę laserową Winprinter o rozdzielczości 800 punktów na cal, a więc znacznie większej niż w typowych drukarkach laserowych (300 punktów na cal). Przeznaczona do drukowania dokumentów w środowisku Windows, drukarka nie zawiera pamięci ani procesora. Wykorzystuje procesor komputera do tworzenia obrazu bitowego, przesyłanego do drukarki. W tym celu, w środowisku Windows instalowany jest sterownik tej drukarki, pozwalający na emulację drukarek typu Hewlett-Packard LaserJet (wtedy otrzymuje się rozdzielczość 300x 300 punktów na cal), rodzimy tryb pracy drukarki z rozdzielczością 300x400 punktów lub przejście do PostScriptu, dzięki czemu otrzymuje się rozdzielczość 800x 800 punktów na cal.

Winprinter umożliwia także drukowanie dokumentów DOS-owych z podwyższoną rozdzielczością, pod warunkiem, że program DOS- owy działa w oknie Windows. Pliki PostScriptowe będą wówczas drukowane z najwyższą rozdzielczością.

Dla skutecznego działania należy dysponować co najmniej komputerem z procesorem 386, 33 MHz, pamięcią minimum 8 MB i dostatecznie dużą ilością wolnej przestrzeni na dysku. Sterownik drukarki tworzy bowiem bardzo duże pliki tymczasowe.

Cena: ok. 3000 USD (Wimal, ul. Dziennikarska 17, Warszawa).


TOP 200