Laser Systemy Informatyczne pozyskała inwestora finansowego

Spółka Regionalne Fundusze Inwestycyjne za kwotę 2 mln zł objęła 18% akcji firmy.

Laser Systemy Informatyczne, łódzka firma zajmująca się kompleksową obsługą informatyczną firm, pozyskała inwestora. Akcje wyemitowane przez firmę w lutym br. zostały kupione przez spółkę Regionalne Fundusze Inwestycyjne, dzięki czemu jej kapitał akcyjny wzrósł o 2 mln zł. W wyniku transakcji RFI objęła 18% akcji firmy.

Pozyskane fundusze Laser zamierza przeznaczyć na dokończenie prac, związanych z opracowywaniem nowej wersji swojego systemu zarządzania Bastion, pracującego dotychczas w środowisku DOS, przystosowywanej do pracy z bazami danych SQL i Oracle pod kontrolą systemu Windows. Fundusze zostaną przeznaczone również na dalszy rozwój autorskiego oprogramowania do handlu elektronicznego Net Market, przeznaczonego dla małych i średnich przedsiębiorstw.

"Pozyskane środki przeznaczymy również na uruchomienie dwóch nowych oddziałów firmy w Poznaniu i Katowicach, które mają rozpocząć działalność najpóźniej jesienią tego roku" - powiedział Grzegorz Siewiera, prezes Laser Systemy Informatyczne. Obecnie firma ma oddziały w Łodzi i Warszawie.

Laser oferuje obsługę informatyczną firm dostarczając im sprzęt, oprogramowanie oraz usługi związane z Internetem. W ubiegłym roku firma połączyła się z producentem oprogramowania GeoSoft, co pozwoliło na opracowanie wprowadzanego właśnie na rynek systemu Net Market.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200