Larry Page nowym CEO w Google

W kwietniu współtwórca najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej, a obecnie wiceprezes Google ds. technologii, obejmie stanowisko dyrektora generalnego firmy.

Larry Page nowym CEO w Google

Zastąpi tym samym Erica Schmidta, który kierował firmą przez ostatnią dekadę i dzielił typowe obowiązki CEO z twórcami pierwotnego źródła sukcesu Google. Eric Schmidt pozostanie prezesem rady nadzorczej koncernu i ma koncentrować się na współpracy z organizacjami zewnętrznymi - m.in. klientami, partnerami oraz instytucjami rządowymi. Natomiast Larry Page, jako nowy dyrektor generalny ma zajmować się głównie rozwojem oferty produktów i usług koncernu. Z kolei Sergey Brin będzie odpowiedzialny za najbardziej strategiczne projekty. Zdaniem analityków zmiany w kierownictwie Google będą ukierunkowane na zwiększenie elastyczności koncernu w zakresie wprowadzania na rynek nowych produktów i usług. Eksperci przewidują, że priorytetami kierownictwa Google będą m.in.: rozwój wyszukiwarki Google, oprogramowania i usług zależnych, a także zdobycie udziałów w rynku serwisów społecznościowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200