Laptopy z P4 Extreme

Najszybszy procesor Intela – P4 Extreme trafił do komputerów przenośnych. Są to tzw. zamienniki desktopów, które nie mają być mikrusami dla podróżujących biznesmenów lecz zająć w domach i biurach miejsce obudów stacjonarnych.

Laptopy z P4 Extreme
Producentem komputerów jest firma Liebermann. W skład serii z procesorami P4 Extreme weszły 3 modele notebooków - Studio, Producer or Hollywood.

Urządzenia wyposażono w ekrany LCD o przekątnych, odpowiednio 15, 16 i 17”. Notebooki skonstruowano z myślą o podróżujących (od czasu do czasu) grafikach, projektantach korzystających z oprogramowania CAD oraz osobach zajmujących się obróbką wideo.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?

Procesor współpracuje z dwukanałowymi pamięciami DDR433, kartą graficzną Mobility Radeon 9600 PRO. Może mieć zainstalowane do 2 dysków twardych oraz 2 napędów optycznych (CD-RW lub DVD-RW). Pozostałe wyposażenie obejmuje m.in.

Laptopy z P4 Extreme
kontroler sieci WLAN, Bluetooth, porty FireWire, USB 2.0, głośniki wysokiej jakości oraz uniwersalny czytnik kart pamięci.

Procesor taktowany jest z częstotliwością 3,2 GHz i zużywa ok 92,1W energii. Jak na komputer przenośny to niezwykle dużo, w związku z czym Liebermann musiał postarać się o wydajne źródło zasilania. Zastosowano specjalne akumulatory o dużej pojemności, a w celu odprowadzenia znacznych ilości ciepła generowanego przez procesor – zaawansowany, miedziany układ chłodzenia z rurkami wypełnionymi gazem.

Ceny komputerów to odpowiednio: 5999 USD (za model Studio), 6999 USD (Producer) oraz 5909 USD (Hollywood).

Informacje:

http://www.go-l.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200