Laptopy Surface już bez blokady uniemożliwiającej przechodzenie na system Windows 10 2004

Microsoft zdecydował się zdjąć z niektórych laptopów Surface blokadę, która uniemożliwiała do tej pory ich użytkownikom instalowanie najnowszej wersji systemu Windows 10 oznaczonej numerem 2004 (to tzw. majowa aktualizacja tego oprogramowania).

Surface

Chodzi o urządzenia Surface 3 i Surface Pro 7, których użytkownicy nie mogli do tej pory pobierać ręcznie i instalować najnowszej aktualizacji systemu Windows 10.

Zgodnie z informacją podaną przez Microsoft, blokadę wprowadzono swego czasu do tych urządzeń (takich jak właśnie Surface 3 i Surface 7), które zawierają więcej niż jedną kartę sieciową wspierającą funkcję Always On/Always Connected. Okazało się bowiem, że po zainstalowaniu na nich systemu Windos 10 2004, potrafiły się one przypadkowo zamykać i następnie ponownie uruchamiać.

Zobacz również:

Microsoft usunął ten błąd z systemu Windows 10 2004 już 9-go czerwca (likwidowała go poprawka oznaczona symbolem KB4557957, włączona wtedy do pakietu Patch Tuesday), ale podjął decyzję o zdjęciu blokady z urządzeń Surface 3 i Surface 7 dopiero dwa dni temu. Użytkownicy tych urządzeń muszą się jednak uzbroić w cierpliwość, gdyż cała operacja została rozłożona w czasie i może potrwać jeszcze dwa do trzech dni.


TOP 200