Laptop jak desktop

ECS zaprezentował na targach Computex nowatorski komputer o nazwie Desknote. Urządzenie wygląda zupełnie jak notebook – od komputera przenośnego różni się jednak brakiem baterii oraz zastosowaniem "desktopowego" procesora.

Firma ECS zaprezentowała na targach Computex nowatorski komputer o nazwie Desknote. Urządzenie wygląda zupełnie jak notebook – od komputera przenośnego różni się jednak brakiem baterii oraz zastosowaniem "desktopowego" procesora.

Zdaniem przedstawicieli ECS, większości użytkowników wcale nie zależy na tym, żeby komputer był w stanie długo pracować bez zasilania – znaczna część z nich i tak większość dnia spędza w biurze. Główną zaletą komputera przenośnego jest dla nich to, że mogą zabrać go z pracy do domu i tam kontynuować pracę. Większość z nich, zamiast wydłużania czasu pracy baterii, chętniej widziałaby poprawianie wydajności notebooka. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi właśnie Desknote.

Zobacz również:

Dzięki temu, że urządzenie zasilane jest z sieci, można było zastosować w nim wiele komponentów przeznaczonych do komputerów stacjonarnych (przede wszystkim procesor) – producent nie musiał bowiem obawiać się o wysoki pobór energii oraz rozmiary podzespołów. Specyfikacji technicznej Desknote na razie nie przedstawiono – wiadomo jednak, że komputer ma być znacznie tańszy od większości dostępnych na rynku notebooków.