Laptop czy tablet? Dzięki nowej propozycji Lenovo nie musisz wybierać!


Zwykle pierwsze pytanie przy zakupie nowego komputera brzmi: do czego będzie wykorzystywany? Następnie tworzy się listę wymagań: używany w pracy, przeglądanie i publikowanie w mediach społecznościowych, edycja i przechowywanie fotografii, oglądanie cyfrowych treści i przeglądanie www. Praktycznie każdy dostępny obecnie komputer PC spełni tak sformułowane wymagania. Można jednak zadać bardziej precyzyjne pytanie: jak dużo czasu poświęcasz na każdą z tych czynności?

Jeśli większość czasu zajmuje praca, to należy wybrać laptopa. Jeżeli natomiast przeważa przeglądanie stron internetowych i oglądanie filmów, wówczas najlepszy będzie tablet. Co jednak jeśli czas poświęcany na wszystkie czynności jest mniej więcej równy? Wtedy najlepszym rozwiązaniem może okazać się Miix z odłączaną klawiaturą.

Jeżeli poświęcacie dużo czasu aplikacjom tabletowym, takim jak YouTube™, Facebook™ czy Instagram®, w porównaniu do typowych aplikacji biurowych, np. edytor tekstu czy poczta elektroniczna – ale chcecie zachować możliwość robienia tego wszystkiego – potrzebne jest urządzenie tak samo elastyczne jak Wy sami. Przedstawiamy naszego nowego Miixa 510, którego premiera miała miejsce podczas targów IFA. To nasze najnowsze urządzenie z odłączaną klawiaturą, pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Windows – korzystacie z klawiatury kiedy chcecie i zostawiacie ją w domu, jeśli nie będzie Wam potrzebna.

Miix 510 to forma i funkcjonalność tableta, a jednocześnie komfort i wygoda zapewniane przez pełnowymiarową klawiaturę. Oferując moc laptopa napędzanego przez najmocniejsze procesory Intela – nawet Core™ i7 szóstej generacji – Miix 500 pozwala na odłączenie klawiatury, dzięki czemu macie do dyspozycji samodzielny tablet do internetowej rozrywki. Można go wykorzystywać jako urządzenie do prezentacji, czytnik elektroniczny czy biznesowy laptop. Przy tym Miix 510 zapewnia 7,5 godziny pracy na baterii.1

Czego można się spodziewać po Miix 510?

Wyrafinowane wzornictwo: metaliczny wygląd zapewnia dobre wrażanie już na początku, a jeśli przyjrzymy się mu bliżej, odkryjemy unikalne rozwiązania techniczne – przede wszystkim wyjątkowy podwójny zawias „zegarkowy”, składający się z 280 pojedynczych elementów wykonanych ze stali nierdzewnej, który zapewnia możliwość odchylenia ekranu w zakresie 150 stopni i pełną wygodę użytkowania, niezależnie od miejsca pracy czy rozrywki.

Narzędzia zapewniające produktywność: nieograniczone możliwości i niewielka waga - Miix 510 ma pełną wersję Windows 10 pozwalającą wykonywać te same zadania co na laptopie – edycję tekstów, wprowadzanie i analizowanie danych oraz projektowanie. W połączeniu z pełnowymiarowym ekranem dotykowym i podświetlaną klawiaturą czy rysikiem z technologią Windows Ink™, można robić notatki, szkicować, rysować i tworzyć w taki sposób, jaki najbardziej Wam odpowiada. Wiem, że wygodne pisanie na klawiaturze to podstawa produktywności. Dlatego udoskonaliliśmy klawiaturę, poprawiliśmy skok i opór klawiszy, co zapewnia większą czułość i bardziej naturalne wrażenia podczas pisania.

Relaks na żądanie: niezależnie od tego czy przeglądacie strony internetowe, czytacie książkę, oglądacie film czy spędzacie czas w mediach społecznościowych, dotykowy ekran o przekątnej 12,2 cala pozwala na dużą elastyczność – z Miixa 510 można korzystać pod dowolnym kątem i w dowolnym ustawieniu. Dzięki dyskowi SSD PCIe o pojemności do 1 TB2, macie pewność, że będziecie w stanie zapisać wszystkie swoje ulubione filmy i zabrać je ze sobą.

Opcje łączności: oprócz Wi-Fi oraz Bluetooth®, Miix 510 oferuje opcjonalne LTE, co umożliwia korzystanie z sieci komórkowych, kiedy nie ma w pobliżu żadnego hot spota Wi-Fi. Można nawet wykorzystać go do ładowania smartfona, jeśli nie mamy dostępu do gniazdka.

Przenośność: jeśli zdecydujecie się na podróżowanie z ładowarką, innymi urządzeniami oraz dużą ilością dokumentów papierowych, możliwość odchudzenia Miix 510 do 880 gramów (bez klawiatury) pozwoli znacznie zmniejszyć ciężar posiadanego bagażu. Mimo że jest lekki, nie zmienia faktu, że umożliwia wykonanie wszystkich zadań. Choć wiele można wykonać przy użyciu smartfona czy niektórych tabletów, te urządzenia nie zostały zaprojektowane do obsługi takich programów, jak prezentacje, arkusze kalkulacyjne czy nawet długie e-maile. Czasem myszka i klawiatura są niezbędne, żeby przygotować dłuższy artykuł albo napisać wiadomość. I to jest właśnie piękno urządzeń hybrydowych.

Jeśli szukacie wysokiej wydajności połączonej z ultra-przenośnością, to Miix 510 jest najlepszym rozwiązaniem zapewniającym elastyczność urządzenia z odłączaną klawiaturą.

Wszystkie produkty Lenovo są dostępne na stronie internetowej www.lenovo.com.4

Ceny Miix 510 (z klawiaturą i rysikiem) zaczynają się od 699 euro. Urządzenie będzie dostępne w październiku br.4

Dowiedz się więcej na stronach internetowych www.lenovo.com/lenovolaunch oraz www.lenovo.com/ifa.

Intel Inside®. Extraordinary Performance Outside.

1 Wszystkie informacje dotyczące czasu pracy baterii mają charakter szacunkowy i zostały oparte na wynikach testów przeprowadzonych przy użyciu programu banchmarkowego MobileMark® 2014 wersja 1.5. Faktyczne wyniki mogą odbiegać od podanych, ponieważ uzależnione są od wielu czynników, w tym konfiguracji produktu, sposobu użycia, oprogramowania, warunków użytkowania, funkcjonalności bezprzewodowej, ustawień zarządzania zasilaniem, jasności ekranu i innych. Maksymalna pojemność baterii w naturalny sposób będzie się zmniejszać z biegiem czasu i w miarę użytkowania. Więcej szczegółów na stronie internetowejhttps://bapco.com/products/mobilemark-2014/.

2 Faktyczna pojemność pamięci masowej dostępnej dla użytkownika jest mniejsza ze względu na system operacyjny, preinstalowane oprogramowanie oraz inne funkcje wykorzystujące część tej pojemności.

3 Wymaga zakupu usługi transmisji danych u operatora komórkowego; dodatkowe warunki, regulacje i/lub opłaty mają zastosowanie.

4 Ceny nie obejmują podatków oraz kosztów wysyłki i dodatkowych opcji, a także mogą się zmienić bez wcześniejszego powiadomienia; dodatkowe warunki mają zastosowanie. Ceny oferowane przez resellerów mogą się różnić. Daty wprowadzenia do ofertybywają różne ze względu na region geograficzny, a produkty mogą być dostępne tylko na niektórych rynkach. Wszystkie oferty uzależnione są od dostępności. Lenovo zastrzega sobie prawo do zmiany oferty produktowej, funkcji oraz specyfikacji w dowolnej chwili bez powiadomienia.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.