Łączność radiowa i komputery przenośne HP

Firma Hewlett-Packard jest m.in. producentem palmtopu HP 95LX. Po dołączeniu do tego komputera odbiornika NewsStream firmy Motorola (299 USD) można w sposób bezdrutowy, za pośrednictwem eteru, importować dane z zewnątrz.

Firma Hewlett-Packard jest m.in. producentem palmtopu HP 95LX. Po dołączeniu do tego komputera odbiornika NewsStream firmy Motorola (299 USD) można w sposób bezdrutowy, za pośrednictwem eteru, importować dane z zewnątrz. Dołączenie to jest możliwe przy zastosowaniu adaptera F1006A Mobile Data Link wraz z odpowiednim softwarem (ok. 120 USD). Odbiornik Motoroli News Stream posiada własne 32 kB RAM i może przyjąć oraz zmagazynować 56 wiadomości, nawet wtedy gdy nie jest podłączony do HP 95LX. Przyjęcie wiadomości jest sygnalizowane przez pulsujące zielone światełko umieszczone na odbiorniku. Korzystając z takich urządzeń, firma może przesłać swemu pracownikowi zaopatrzonemu w odbiornik News Stream wiadomość za pośrednictwem systemów przesyłających informacje telefoniczne drogą radiową, np. przez Embarc lub SkyTel. Abonament na korzystanie z usług tych systemów wynosi 50 do 80 USD na miesiąc. Treścią informacji może być terminarz spotkań, wiadomości bieżące, dane do arkusza 1-2-3 lub do innych aplikacji. Firma Hewlett-Packard konstruuje obecnie także inne urządzenia do adaptera Mobile Data Link. Jedno to GLP (Global Positioning System - system współrzędnych globalnych). Ma to być urządzenie, które korzystając z sygnałów wysyłanych przez satelity, potrafi określić dokładne współrzędne swego położenia na całym świecie. System taki może być bardziej przydatny dla żołnierza przebywającego na pustyni niż dla biznesmena w podróży. Ukazuje on jednak duże możliwości jakie stoją przed łącznością radiową połączoną z przenośnymi komputerami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200