Łączą się dwie firmy koncernu LG

LG Electronics i LG Information & Communications zapowiedziały połączenie. Transakcja ma zostać sfinalizowana we wrześniu br. W Polsce obecna jest pierwsza z tych firm.

We wrześniu br. dojdzie do połączenia LG Electronics i LG Information & Communications (LGIC). W wyniku transakcji powstanie przedsiębiorstwo, którego obroty szacowane są na 14 mld USD. Nie wiadomo jeszcze jaką nazwę przyjmie nowa firma.

LG Electronics obecna jest w Polsce od 1997 r. Zajmuje się sprzedażą monitorów i napędów optycznych. Przychody firmy w ubiegłym roku osiągnęły wartość ok. 91 mln zł. Przedstawiciele LG Electronics Polska nie potrafili powiedzieć, jak połączenie z LGIC wpłynie na działalność firmy w Polsce.

Przedstawiciele obu firm szacują, że do 2003 r. przychody koncernu powinny się podwoić i wynieść ok. 27 mld USD. Jednak do połączenia niezbędna jest zgoda akcjonariuszy. Walne zgromadzenia LG Electronics i LGIC mają się odbyć w II połowie lipca br.

Podstawowym obszarem działalności nowej firmy mają być rozwiązania dla sieci domowych, ze szczególnym uwzględnieniem telewizji cyfrowej i komunikacji bezprzewodowej. Nowa firma oferować będzie także aparaty telefoniczne i rozwiązania dla operatorów telefonii komórkowej trzeciej generacji UMTS.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200