LPI - certyfikaty linuksowe na polskojęzycznej witrynie

Linux Professional Institute (LPI; organizacja non profit wystawiająca certyfikaty dla osób specjalizujących się w technologiach linuksowych) uruchomił stronę internetową w języku polskim.

LPI tworzy i podtrzymuje standard kwalifikacji zawodowych w zakresie technologii linuksowych i oprogramowania opartego na otwartym kodzie źródłowym (Open Source Software). Organizacja oferuje trzy różne programy partnerskie dla dostawców szkoleń i oprogramowania.

Pierwszy z nich, Autoryzowany Partner Szkoleniowy LPI jest skierowany do komercyjnych firm szkoleniowych. Autoryzowany Partner Akademicki LPI, przeznaczony jest dla organizacji niekomercyjnych typu akademickiego, zaś Certyfikowany Dostawca Rozwiązań LPI (w skrócie LPI CSP), jest skierowany do detalistów i dostawców oprogramowania. Lista partnerów LPI CSP dostępna jest na stronie internetowej organizacji.

Zobacz również:

  • Rosyjskie firmy szukają ratunku, przechodząc gremialnie na narzędzia bazujące na otwartym kodzie

Standardową metodą uzyskania certyfikatu jest egzamin w postaci komputerowych testów w centrach egzaminacyjnych Pearson VUE i Thomson Prometric. Alternatywnie LPI oferuje także możliwość egzaminu w wersji papierowej na konferencjach linuksowych i targach IT oraz u Partnerów Akademickich. Pierwszy tego typu egzamin LPI zorganizowało w kwietniu br. w Warszawie na konferencji 4Developers; kolejny jest zaplanowany na 11 czerwca br. we Wrocławiu w trakcie Sesji Linuksowej na Politechnice Wrocławskiej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200