LO-Linux na Mazurach

W 30-tysięcznym Szczytnie na Mazurach, we współpracy ze spółką 7Bulls.com, tworzone jest liceum ogólnokształcące o profilu Linux, gdzie wiedza o tym bezpłatnym systemie operacyjnym będzie przekazywana w klasach od I do IV.

W 30-tysięcznym Szczytnie na Mazurach, we współpracy ze spółką 7Bulls.com, tworzone jest liceum ogólnokształcące o profilu Linux, gdzie wiedza o tym bezpłatnym systemie operacyjnym będzie przekazywana w klasach od I do IV.

Do świadectwa maturalnego LO-Linux (Liceum Ogólnokształcące Linux) im. Jędrzeja Śniadeckiego do będzie dodawany specjalny certyfikat: „Certyfikowany Administrator Linuxa” (Certificated Linux Administrator – CLA). Firma 7Bulls.com będzie wspierać szkołę w kształceniu jej kadry nauczycielskiej. Program nauczania powstał w wyniku wcześniejszej współpracy z dyrekcją szkoły. Celem przedsięwzięcia jest rozpoczęcie nauczania administrowania bezpłatnym systemem operacyjnym Linux, który zajmuje coraz ważniejsze miejsce na rynku systemów operacyjnych.

LO-Linux w Szczytnie będzie pierwszą publiczną szkołą na świecie, w której system Linux będzie głównym przedmiotem nauczania. W ten sposób władze szkoły chcą zaakcentować potrzebę wdrażania nowoczesnych technologii już w fazie nauczania w szkołach średnich.

W programie nauczania zawarte są m.in. takie elementy jak administracja i konfiguracja systemu Linux, zapoznanie się z protokołami TCP/IP, instalacja, konfiguracja i administracja aplikacji, takich jak: Apache, Squid, Samba, MySQL i wiele innych. W trzeciej klasie LO-LINUX zostaną przeprowadzone dwa projekty: ISP (Internet Servise Provider) i tworzenie witryn internetowych, w ramach których zostaną utworzone portale internetowe. Zajęcia będą przeprowadzone w interaktywny sposób, z dużym wykorzystaniem Internetu jako źródła informacji.

Termin naboru do szkoły zostanie ogłoszony w najbliższym czasie. Chętni mogą zgłaszać się bezpośrednio do szkoły.

Szkoła im. Jędrzeja Śniadeckiego jest największym zespołem szkół w Szczytnie i jednym z większych w województwie warmińsko-mazurskim. Jest wyposażona w dwie pracownie komputerowe połączone w jednej sieci; ma również własne zaplecze hotelowe i gastronomiczne, które umożliwi w przyszłości przeprowadzanie dodatkowych zajęć.

Firma 7bulls.com (Linux Solution Provider), aktywna przede wszystkim na rynkach Europy Zachodniej, w Polsce zajmuje się oprogramowaniem zgodnym z ze standardem WAP (Wireless Application Protocol), oferuje produkty z zakresu systemu Linux. 7Bulls.com zapowiada przekształcenie się w 2000 r. w spółkę akcyjną, a pod koniec roku skierowanie publicznej emisji ADR na amerykańską giełdę elektroniczna NASDAQ.

Więcej informacji: ZSNR2 im. Jędrzeja Śniadeckiego, tel.: 89 624 28 24, e-mail: [email protected] lub strona webowa: www.7bulls.com.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200