LG porzuca Blu-ray...

...na rzecz Blu-ray i HD DVD w jednym - przynajmniej w modelu BD199, który miał się pojawić na rynku wiosną tego roku. Przedstawiciele firmy mówią, że ruch wynika z faktu, iż ciągle nie wyjaśniła się kwestia, kto zostanie następcą DVD.

Zamiast wprowadzać na rynek model Blu-ray BD199, LG postanowiło zaprezentować napęd potrafiący czytać płyty HD DVD i BD. Szefowie firmy nie sądzą, by rezygnacja z poparcia dla jednego standardu wpłynęła bardzo niekorzystnie na interesy LG.

Warto dodać, że nieco wcześniej na podobny ruch zdecydował Samsung. Z drugiej strony nawet Sony - korporacja, która stworzyła i promuje format Blu-ray - weszło we współpracę z NEC Electronics, sponsorem HD DVD. Dzięki niej firma może budować i sprzedawać napędy obsługujące format konkurencyjny.

Czyżby zatem tocząca się po cichu wojna miała odejść w niepamięć? Niewykluczone. Trudno się również oprzeć wrażeniu, że na walce HD DVD kontra Blu-ray mógłby skorzystać trzeci konkurent, firma InPhase, twórca nośników holograficznych (patrz też artykuł: "Blu-ray i HD DVD zyskują poważnego konkurenta").

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200