LG: plazma, która... nagrywa

Koncern LG zaprezentował na targach CeBIT 42-calowy telewizor plazmowy z wbudowanym twardym dyskiem. Urządzenie może zarejestrować do 40 godzin programu telewizyjnego.

LG: plazma, która... nagrywa

LG 42PC1RR

LG 42PC1RR łączy funkcjonalności telewizora oraz cyfrowego magnetowidu (wyposażonego we wbudowany twardy dysk o pojemności 80 GB). Można w nim zapisać ok. 40 godzin programu telewizyjnego. Telewizor obsługuje program w rozdzielczości HD.

Urządzenie wyposażono w większość funkcji, które znajdziemy w nowoczesnych magnetowidach cyfrowych - czyli m.in. możliwość "zapauzowania" oglądanego właśnie programu i wznowienia jego odtwarzania po chwili, a także opcję cofnięcia programu (jest to możliwe, ponieważ urządzenie przez cały czas pracy rejestruje nagrywany właśnie program). Podczas oglądania nagranego wcześniej przez użytkownika programu może on np. przeskakiwać reklamy.

Zobacz również:

  • LG DualUp to monitor zorientowany na produktywność. Czy rzeczywiście tak jest?
  • Apple wkrótce może wycofać się z produkcji paneli mini-LED

Przedstawiciele LG mówią, że urządzenie zaprojektowano z myślą o rynku europejskim - firma zamierza je intensywnie promować przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w piłce nożnej. Cenę "telewizoro-magnetowidu" ustalono na 2630 euro.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200