LG na dłoni

Naręczny komputer LG Electronics zawiera modem i dyktafon.

Naręczny komputer LG Electronics zawiera modem i dyktafon.

Naręczne komputery Phenom, produkowane przez LG Electronics, będą sprzedawane przez firmę Silco ExImp. Na rynku od dłuższego czasu dostępnych jest przynajmniej kilka modeli komputerów naręcznych z Windows CE, oferowanych m.in. przez Hewlett-Packarda (OmniGo), Compaqa (Companion) i Philipsa (Velo). Zaletą modeli LG Electronics ma być atrakcyjna cena.

Phenom był prezentowany już podczas targów CeBIT '98. Obecnie jest dostępny w wersji z 7,2" dotykowym wyświetlaczem monochromatycznym o rozdzielczości 640 x 240 pikseli. Waży niewiele ponad 0,5 kg, standardowo zawiera 16 MB ROM, 8 MB RAM, gniazda PC Card Type II i CompactFlash Type I, a także interfejsy IrDA oraz szeregowy. Opcjonalnym wyposażeniem jest stacja dokowania.

Oprócz możliwości wymiany danych przez RS232 lub bezprzewodowy port na podczerwień, komputer jest wyposażony w programowy modem o szybkości transmisji 21,6 Kb/s z typowym gniazdem, pozwalającym na łatwe podłączenie do gniazda telefonicznego. Umożliwia również dołączenie zewnętrznego monitora, np. w celu wyświetlania prezentacji. Ponadto urządzenie zawiera głośnik i mikrofon oraz funkcje dyktafonu, umożliwiające nagrywanie i odtwarzanie dźwięków.

Komputer jest sprzedawany wraz z typowym zestawem aplikacji Microsoft, przeznaczonym dla systemu Windows CE, obejmującym takie elementy, jak Pocket Word, Excel, Internet Explorer i Pocket Outlook. Obecnie Phenom nie jest wyposażony w funkcje do obsługi polskich znaków, ale przedstawiciele Silco zapowiadają, że będą one dostępne w niedługim czasie. W ofercie Silco ExImp ma się też pojawić model Phenom Express, wyposażony w wyświetlacz kolorowy i modem 56 Kb/s.

<hr size="1" noshade>Komputer naręczny Phenom

Producent: LG Electronics

Dystrybucja: Silco ExImp

tel. (+22) 873 98 88

faks (+22) 873 98 89

Cena: 1999 zł


TOP 200