LG Thinq: zdalna kontrola sprzętu AGD

Technologia Thinq od LG Electronic ma pozwolić smartfonom i talbetom komunikować się z niektórymi produktami AGD firmy i kontrolować je. Firma podaje, że dostępna ma być zdalna obsługa kuchenek, lodówek, pralek, zmywarek i zautomatyzowanych odkurzaczy.

Dzięki Thinq, użytkownik będzie w stanie kontrolować pracę pralki, gdy będzie w biurze lub nawet temperaturę w lodówce prosto z koncertu w filharmonii. Będzie też można polecić swojemu HOM-BOT-owi, by zaczął odkurzanie lub nakarmił kota. LG zapowiada jeszcze większą kontrolę AGD w przyszłości. Wszystko to przy użyciu smartfonu lub tabletu.

Thinq działa w następujący sposób. Sprzęt AGD komunikuje się za pomocą Wi-Fi z punktem dostępu, który następnie łączy się ze smartfonem (patrz schemat działania). W ten sposób odbywa się wymiana danych między urządzeniami mobilnymi i inteligentnym sprzętem AGD.

Zobacz również:

  • LG DualUp to monitor zorientowany na produktywność. Czy rzeczywiście tak jest?

Urządzenia kompatybilne z Thinq będą wysyłać raporty z wyszczególnieniem ich zużycia energii i związanymi z tym kosztami. Inną dostępną funkcją będzie wysyłanie przez pralkę wiadomości do użytkownika o zakończonym cyklu.

Planowane modele lodówek mają informować o niedomkniętych drzwiach i umożliwiać tworzenie listy produktów spożywczych. Dzięki temu, gdy znajdziemy się w sklepie, będziemy zawsze wiedzieli, co należy dokupić.

Technologia i kompatybilne produkty zostaną zaprezentowane na targach CES między 6 a 9 stycznia w Las Vegas.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200