LG Optimus 3D - cena i data premiery już znana

Nowość LG - smartfon Optimus 3D z autostereoskopowym wyświetlaczem - nie będzie tak drogi jak wcześniej sądzono. Model ten pojawił się już w ofercie jednego z brytyjskich sklepów.

LG Optimus 3D został zaprezentowany podczas zeszłotygodniowych targów MWC w Barcelonie. Produkt koreańskiej firmy jest pierwszym smartfonem wyposażonym w ekran 3D nie wymagający okularów oraz dwa 5-megapikselowe aparaty cyfrowe z tyłu do robienia trójwymiarowych zdjęć i filmów.

Podczas targów spekulowano, że urządzenie na pewno nie będzie należeć do tanich. Sytuacja wyklarowała się bardzo szybko bowiem już dziś Optimus 3D znalazł się w ofercie jednego z brytyjskich sklepów - Expansys. Smartfon na razie jest dostępny w przedsprzedaży.

Zobacz również:

  • LG zmienia identyfikację wizualną - zaprezentowano nowe logo
  • Tesla kontynuuje prace nad humanoidalym robotem

Cena LG Optimus 3D wynosi 515 funtów bez jednego pensa czyli przy dzisiejszym kursie ok. 2400zł. Jest jest to znaczna kwota, jednak nie aż tak wysoka jak sugerowano wcześniej. W podobnej cenie można dostać m.in. smartfon Google Nexus S lub zamówić Sony Xperia Play. Według informacji zamieszczonej na stronie Expansys, firma będzie sprzedawać LG Optimus 3D już od 25 kwietnia tego roku. Wcześniej spekulowano o majowej dacie premiery urzadzenia.

Optimus 3D wyposażono w autostereoskopowy ekran dotykowy o przekątnej 4,3-cala. Dzięki niemu użytkownik może oglądać materiały 3D bez konieczności zakładania specjalnych okularów. Podobne rozwiązanie zastosowało Nintendo w swojej nowej konsoli przenośnej 3DS oraz Toshiba w telewizorach z serii Regza GL1.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200