LG Optimus 2X: najszybszy smartfon na świecie

Nowy model LG jest pierwszym smartfonem z dwurdzeniowym procesorem. Koreańska firma podaje, że jest najszybszy na świecie. Usprawnia korzystanie z aplikacji i przeglądanie internetu, a także oferuje połączenie z wyświetlaczem zewnętrznym za pomocą technologii HDMI.

Optimus 2X pojawi się w styczniu 2011 na rynku koreańskim, a następnie w krajach europejskich i azjatyckich. Wcześniejsze doniesienia mówiły, że smartfon ten będzie nosił nazwę Star. Nie do końca wiadomo skąd wzięła się ta nieścisłość, ale jedno jest pewne - Optimus 2X jest naprawdę szybki.

Technologia dwurdzeniowa jest następnym skokiem naprzód w technologii mobilnej, a więc stworzenie pierwszego smartfona wykorzystującego ją, jest niemałym dokonaniem - powiedział dr Jong-seok Park prezes LG Electonics Mobile Communications Company. Z wyjątkowymi funkcjami, takimi jak HDMI mirroring i nadzwyczajną wydajnością grafiki, LG Optimus 2X jest dowodem zaangażowania LG w high-endowe smartfony w roku 2011.

Zobacz również:

  • LG DualUp to monitor zorientowany na produktywność. Czy rzeczywiście tak jest?

Optimus 2X napędzany jest dwurdzeniowym procesorem Nvidia Tegra 2 o prędkości 1GHz. Producent podaje, że jego nowy smartfon ma niższe zużycie energii, zapewnia wyższą wydajność odtwarzania audio i video, szybsze surfowanie po sieci i płynniejszą grafikę w grach niż smartfony z jednordzeniowym procesorem o tej samej prędkości.

Optimusa 2X można podłączać do telewizora lub innego kompatybilnego ekranu zewnętrznego za pomocą złącza HDMI i w ten sposób odtwarzać zapisane w nim filmy HD (1080p) lub korzystać z niego, jak z konsoli do gier. Nagrywa filmy w rozdzielczości 1080p, czyli pełne HD. Posiada też czujnik żyroskopowy i akcelerometr.

Systemem operacyjnym początkowo będzie Android 2.2, ale w stosownym czasie zostanie zaktualizowany do Androida 2.3.

Sami oceńcie, czy jest dla was dość szybki.

Kluczowe cechy LG Optimus 2X

  • 1GHz procesor NVIDIA Tegra 2
  • 4-calowy wyświetlacz WVGA
  • 8GB pamięci (+ microSD do 32GB)
  • bateria o pojemności 1,500 mAh
  • aparat tylny 8 Mpix. i przedni 1,3 Mpix.
  • HDMI mirroring
  • odtwarzanie i nagrywanie Full HD (1080p, MPEG-4/H.264)
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200